Anasayfa » Google Haritalar, Yerel Rehberleri ‘Takip Etme’ Olan Yeni Özelliğini Test Ediyor

Makaleyi Paylaş

Haberler

Google Haritalar, Yerel Rehberleri ‘Takip Etme’ Olan Yeni Özelliğini Test Ediyor

Google Haritalar yakında sadece bir harita uygulaması olmak yerine, Facebook gibi sosyal ağlarda daha yaygın olan yeni bir özelliği olan diğer kullanıcıları bulma ve takip etme yeteneğini test etmeye başlayacak.

Google Haritalar,işletmeleri aktif olarak inceleyen ve fotoğrafları ve diğer bilgileri Google Haritalar’da paylaşan topluluk üyeleri olan “Yerel Rehberler” olarak adlandırılan grupları takip etme yeteneğini özellikle ortaya koyuyor.Rehberler, diğer Google Haritalar kullanıcılarının bu alan hakkında bilgi edinmesine yardımcı olmak için işletmeler hakkında yaptıkları incelemeleri yazıp fotoğraflar yayınlamaktalar.

Google, Google Haritalar kullanıcılarının belirli pazarlardaki Google Rehber kullanıcılarının bu kullanıcıların profil sayfalarında yeni bir “Takip Et” düğmesini tıklatarak en iyi “Yerel Rehberleri” takip etmelerini sağlayacak bir deneme program başlattığını söylüyor. Bunu yaparak, Google Haritalar’ı kullanırken Rehber’in önerileri sizin için ortaya çıkar. Uygulamadaki “Sizin İçin” sekmesinin yeni bir bölümünde, Yerel Rehberlerden alan önerilerini bulabileceksiniz.

Google, Yerel Rehberler topluluğunun 24.000 şehir ve kasabada yaklaşık 120 milyon kişiye nasıl büyüdüğünü de paylaştı.


Google şu an için programı Bangkok, Delhi, Londra, Meksika, New York, Osaka, San Francisco, São Paulo ve Tokyo’da test ediyor.

Google, “Takip Etme” özelliğinin ne zaman geleceğini söylemeyerek, sadece “yakında” diye ekledi.

Kaynak

Link

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>