Haberler

Skype Kurumsal Çevrimiçi Sürüm Kullanımdan Kaldırılıyor

Bu sektörde 20 yıla yakın çalışınca ne yazık ki bu tür haberlere artık alışıyorsunuz. Teknoloji çok hızlı gelişiyor ve buna ayak uydurmak bazen zor olabiliyor ancak teknolojiye de yön veren aslında müşteri istekleri. Daha hızlı, daha esnek, daha güvenli çözümlerin ihtiyacı sonucu üreticiler sürekli olarak yeni nesil, bir birine daha entegre ürünler çıkarmaya devam ediyor. Tabi böyle olunca da eski ürünlere yatırım yapmak maliyetli ve çok anlamlı olmuyor. Bu tür bir değişimin haberi geldi, Microsoft 31 Temmuz 2021 itibari ile Skype for Business Online ürününün artık hizmet vermeyeceğini duyurdu.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki link’ i inceleyebilirsiniz.

https://support.microsoft.com/en-us/help/4511540/retirement-of-skype-for-business-online

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.