Haberler

Shutterstock, Yapay Zeka İle Görsel Oluşturma Aracını Kullanıma Sundu

Görsel stok platformu Shutterstock, yapay zeka destekli görsel oluşturma sistemi AI Generator’ü kullanıma sundu. Ücretli aboneler için kullanıma açılan özellik, kısa sürede içerisinde özgün görseller oluşturmaya olanak sağlıyor. Detaylar haberimizde.

Shutterstock AI generator

Resim, fotoğraf, vektör, video, ses ve şablon gibi dijital ürünlerin satışını yapan, alıcı ve satıcıları bir araya getiren Shutterstock, yapay zeka destekli yeni özelliğini görücüye çıkardı. AI Generator isimli bu sistem, Shutterstock kullanıcılarının indirebileceği standart görsellerin yanı sıra kendi görsellerini oluşturmalarına olanak sağlıyor. “Hayal gücünüzün hızına yetişen yaratıcılık” sloganıyla lanse edilen özellik hakkında şirketin CEO’su Paul Hennessy “Kullanımı kolay üretken platformumuz insanların hikayelerini anlatma şeklini değiştirecek. Olağanüstü işler üretmek için artık bir tasarım uzmanı olmanıza ya da bir ekibe ihtiyacınız olmayacak.” açıklamalarında bulundu.

Shutterstock AI Generator nasıl kullanılır?

Shutterstock’un yapay zeka destekli görsel oluşturma aracı AI Generator’ü kullanmak oldukça kolay. Sistemi kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  1. Shutterstock internet sitesine girin; https://www.shutterstock.com
  2. Arama çubuğunun sol kısmında yer alan seçenekler arasından Yapay Zeka Üreticisi seçeneğine tıklayın.
  3. Arama kutusuna görsele dönüştürmek istediğiniz bir metin yazın. Örneğin; sahilde koşan atlar
  4. Oluştur butonuna tıklayarak görsellerin oluşturulmasını bekleyin.
  5. Sonrasında eğer giriş yapmamışsanız Shutterstock sizden oturum açma bilgilerinizi isteyecektir. Hesabınız yoksa ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra girdiğiniz metinle alakalı oluşturulan 4 farklı görseli görebilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu