Haberler

SEC, Ripple Inc. ve İki Yöneticisine Dava Açtı, XRP Çakıldı

Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple (XRP) Labs Inc. ve iki üst yöneticisine karşı dava açtığını duyurd, kripto para yüzde 33 değer kaybına uğradı.

23.12.2020 Ripple Grafik: Tradingview

Kripto para borsasında öncü paralardan olan Ripple (XRP), TSİ 23:15 sularında Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından paylaşılan tweet ile sarsıldı. Haberin yayılması ile daha da hızlanan düşüş, gün sonunda yüzde 33’e kadar değer kaybına ulaştı. İddiaya göre Ripple’ın 2013’ten bu yana XRP olarak bilinen dijital varlıkların ABD’deki ve dünyadaki yatırımcılara kayıtsız menkul kıymetlerde satılması yoluyla fon sağladığını iddia ediyor. Uzmanlara göre ortaya çıkan usulsüz işlemler bununla kalmayacağını ve devamı geleceği yönünde. SEC yayınladığı bildiride; Ripple Labs Inc. ve aynı zamanda önemli menkul kıymete sahip olan iki yöneticisine karşı dijital varlık menkul kıymetleri teklifi yoluyla 1,3 milyar doların üzerinde para topladıklarını iddia ederek dava açtığını duyurdu. Dava açılan yetkililer ise yönetim kurulu başkanı ve eski CEO’su Christian Larsen ve şirketin mevcut CEO’su Bradley Garlinghouse.

Ripple borsalarda delist edilmeye başlandı

Gelişmenin ardından üç kripto para borsası Ripple’ı tahtalarından delist ettiklerini duyurdu. Henüz büyük borsalar delist ettiklerini açıklamazken, CoinBase için delist haberi bekleniyor. Ripple’ın büyük borsalardaki tahmini değeri yüzde 10 civarında olduğunu söyleniyor.

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.