Haberler

Tesla CEO’SU Elon Musk’tan Tim Cook’a İmalı Gönderme

Tesla CEO’su Elon Musk, Reuters’ın “Apple nihai tüketiciler için elektrikli otonom araba üretmeye odaklandı.” haberi üzerine Twitter üzerinden Tesla için imalı göndermede bulundu.

Tesla SpaceX elon musk eyalet değişiyor.
Elon Musk

Dönemin dahi çocuğu Musk, elektrikli araç üretimine gireceği konuşulan Apple’a Twitter üzerinden imalı mesajlar göndermeye devam ediyor. Tesla’nın en kötü zamanlarında Apple CEO’su Tim Cook’a ulaşıp Tesla’yı satmayı istediğini fakat Tim Cook’un toplantıyı kabul etmeyerek reddettiğini söylüyor.

Musk, Apple’ın elektrikli otonom üretme arzusunun nasıl yeniden canlandırdığının bildirildiğine dair bir tweete yanıt olarak bu öneriyi eleştirdi.

Sürekli yükselen ve 695 dolara kadar yükselen hisse fiyatıyla gündemden düşmeyen Tesla’nın rakipleri git gide artıyor. Apple’ın da oyuna katılmasıyla otonom ve elektrikli araç piyasasında gelecekte devlerin yarışına şahitlik edeceğiz gibi görünüyor.

Söylentilere göre Apple’ın elektrikli ve otonom araç sektörüne yön değiştirmesinin sebeplerinden biri de batarya ile ilgili olumlu ilerleme kaydetmesi. Reuters’a göre Apple, otomobilin batarya hacmini daha sıkı bir şekilde yerleştirilebilen ve potansiyel enerji yoğunluğunu artırırken ağırlığı azaltan bir lityum demir fosfat pil geliştiriyor.

Her yeniliğin bilinen Apple pazarlama taktiğine göre yeni bir teknoloji olarak pazarlansa da Elon Musk, Twitter hesabından “Eğer doğruysa garip” cevabını vererek Çin’de zaten demir fosfat pil kullandıklarını paylaştı. Tesla Ceo’su Musk, geçmişte de birçok tweetinde Apple’a elektrikli ve otonom araç üretimiyle ilgili göndermelerde bulundu, bulunmaya devam ediyor. Musk, Business Insider ile yaptığı röportajda Tesla’nın daha başarılı olduğunu, giyilebilir teknoloji ya da akıllı saatlerden daha karmaşık yapıya sahip olduğunu söyledi.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.