Haberler

Matebook Serisi 11. Nesil Intel İşlemcilerle Güncellendi

Matebook serisi Huawei çatısı altında üretilmeye devam ediyor. Şirket D 14 ve D 15 modellerini Intel 11. seriye terfi ettirdi.

Bugün erken saatlerde Huawei Nova 8 lansmanında duyurulan yeni Matebook serisi Intel’in çıkarmış olduğu son seviye işlemcilerle donatılıyor. Diz üstü bilgisayarların özellikleri ise şu şekilde.

Matebook D 14 2021

14 inçlik bir ekranla gelen Matebook D14, depolama tarafında 512 GB SSD sunuyor. 16 GB RAM belleğin bulunduğu sistemde i7-1165G7 veya i5-1135G7 işlemcileri bulunuyor. Grafik tarafında tercihen Intel’in en yeni entegre Xe grafik seçenekleri veya Nvidia GeForce MX450 mobil GPU seçeneği tercih edilebiliyor.

Matebook D 14 2021 modeli
Matebook D 14 2021

Dizüstü bilgisayar yüzde 100 sRGB desteğine sahip. Diğer taraftan resmi iddialara göre 1,6 kata varan performans artışı ile geleceği söyleniyor. Ayrıca üretkenliği artırmak için aynı anda üç akıllı telefonu bağlayabileceğiniz çoklu ekran seçeneklerini destekleyerek kullanıcılara daha fazla işlevsellik sunuyor.

Matebook D 15 2021

Matebook D 14’e benzer şekilde, büyük kardeş ayrıca yüzde 100 sRGB desteği, düşük mavi ışıklar, azaltılmış flicked parlama önleyici bir ekrana sahip. Bu kaplama kullanıcıların gözlerini de koruyor. Sistemin kalbinde, Intel’in 11. Nesil Core i5 veya i7 işlemcileri arasından arasından seçim yapılabiliyor. Depolama seçenekleri ve Ram seçenekleri ise D 14 modeliyle aynı.

Cihazların başlangıç fiyatı her iki modelde de 765 Dolar olarak belirlenmiş. Ancak seçilen konfigürasyona göre fiyatlar değişebiliyor.

Her iki cihaz bugünden itibaren ön siparişe sunuluyor ve 1 Ocak 2021 yılından itibaren resmi satışlarına başlanacak. Cihazların Türkiye fiyatları ve çıkış tarihleri şimdilik bilinmiyor.

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.