Haberler

Samsung’un Katlanabilir Dizüstü Bilgisayar Patenti Aldığı Ortaya Çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, ürün gamını genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. Katlanabilir telefon pazarında lider konumda olan şirketin katlanabilir dizüstü bilgisayar için patent aldığı ortaya çıktı. Detaylar haberimizde.

Samsung katlanabilir dizüstü bilgisayar

Katlanabilir telefon trendini başlatan ve bu pazarın en çok satan markalarından olmayı başaran Samsung, ürün yelpazesini genişletiyor. Samsung Display markası adı altında standart ekranların yanı sıra katlanabilir ekran teknolojisini de geliştiren şirketin bu formda bir dizüstü bilgisayar için patent aldığı ortaya çıktı. 91Mobiles tarafından sızdırılan patent görselleri Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Galaxy Book Fold 17’ye oldukça benzemesine karşın daha minimal bir yapıya sahip.

Samsung 2023 yılında katlanabilir dizüstü bilgisayar üretebilir

Samsung katlanabilir dizüstü bilgisayar patenti görseli (Görsel kaynağı: 91Mobiles)

Görseller yeni ortaya çıkmasına karşın Samsung’un bu patenti çok daha önce aldığı belirtiliyor. Asus Zenbook Pro Duo’ya benzer yapıda görünen bu tasarım farklı olarak yerleşik bir klavyeye sahip. Ekranın alt kısmı klavyenin yan kısmına doğru uzanıyor ve bu kısım trackpad için ayrılmış gibi görünüyor. Katlanabilir dizüstünün tamamen dokunmatik olacağı düşünüldüğünde trackpad kullanımının isteğe bağlı olabileceği tahmin ediliyor. Şirketin bu formda bir dizüstü bilgisayarı 2023 itibariyle üretmeye başlayacağı düşünülüyor.

Ancak şirketler tarafından alınan patentlerin her zaman üretime geçmediğini de belirtmek gerek. Şirket, Samsung Display markası ile aldığı patenti başka şirketlere devredebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu