Haberler

Samsung’un Katlanabilir Telefonları Böyle Üretiliyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung Electronics, katlanabilir telefonlarının üretim ve test sürecini içeren bir video yayınladı. Katlanabilir modellerde pazar lideri olan şirket hem üretim hem test aşamasında ince eleyip sık dokuyor.

Samsung Galaxy Z Flip 4
Samsung Galaxy Z Flip 4

Akıllı telefonlarda ibre katlanabilir telefonlara doğru kayıyor. Her geçen gün farklı bir markanın yeni bir katlanabilir modeli ortaya çıkıyor. Tabii bu alanda pazarın lideri Samsung. Katlanabilir modeller ilk olarak eski modellerde Motorola ile piyasaya girmiş olsa da akıllı telefonlarda bunu ilk kez deneyen ve piyasaya süren şirket Samsung Electronics. Akıllı telefon pazarında trendi bu alana kaydıran şirket adeta kendisiyle yarışıyor.

Samsung Katlanabilir Telefon Nasıl Üretiliyor?

Samsung, geçtiğimiz haftalarda Samsung Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 olmak üzere 2 yeni katlanabilir telefonunu tanıttı. Bugün de Samsung Newsroom adındaki YouTube kanalında bu 2 modelin üretim ve montajının yer aldığı bir video yayınlandı. Telefonların üretiminde herhangi bir insan müdahalesi bulunmadan otomatik olarak üretiliyor.

Video içeriğinde de görüldüğü gibi üretim aşamasında robotlar montaj işleminin yanı sıra birtakım test görevlerini de üstleniyor. Montaj esnasında ve tamamlandığında telefonların katlanma esnasında sorunsuz çalışıp çalışmadığı, kamera, kablosuz şarj ve dayanıklılık konusunda testler gerçekleşiyor.

Siz de Samsung Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 ve paylaşılan videoya ilişkin görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu