Haberler

Sahte MSI Afterburner Kullanıcılara Madenci Yazılımlar Yüklüyor

Windows oyuncuları sahte MSI Afterburner indirme portalları ile kriptomadenci ve veri hırsızı yazılımlara maruz bırakılıyor.

MSI Afterburner overclock, fan profilleri, GPU sıcaklık takibi gibi işlere yarayan bir ekran kartı yazılımı. MSI tarafından yaratılan Afterburner, başka marka ekran kartları ile de kullanılabiliyor. Program ile kartların daha sessiz çalışması ya da oyun performansının arttırılması mümkün.

Fakat programın popülerliği yazılımı kullanıcılar için bir tehdit haline getirebiliyor. Cyble’ın bir haberine göre MSI Afterburner sitesi taklidi yapan 50’nin üzerinde internet sitesi bulunmakta. Bu siteler son 3 aydır XMR (Modero) madenci yazılımı ve veri çalan malware’lar dağıtıyorlar.

Bu sitelerden indirilen MSI Afterburner kurulduğunda gerçek AFterburner’ı çalıştırıyor. Ama kurulumla beraber bilgisayarınıza RedLine veri hırsızı ve XMR madencilik yazılımı da indiriliyor.

İşin kötü tarafı bu zararlı Afterburner uygulaması test edilen 56 anti-virüs arasından sadece 3 tanesi tarafından tespit edilebiliyor. Kullanıcıların güvenlikleri için Afterburner programını doğrudan MSI’ın www.msi.com/Landing/afterburner/graphics-cards sitesinden indirmeleri tavsiye ediliyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.