Haberler

LG Yeni “Gerçek Katlanabilir” Ekranının Cam Sertliğinde Olduğunu Söylüyor

Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 cihazları kendi vatanlarında oldukça başarılı oldu. Counterpoint gibi market araştırma gruplarına göre katlanabilir cihaz sevkiyatları önümüzdeki yıllarda artış göstermeye devam edecek. Bu yeni teknoloji yakında niş ürün kategorisini terkedecek ve LG’nin yeni geliştirdiği materyal bunun gerçekleşmesine yardımcı olacak gibi gözüküyor. LG Chem yeni bir ekran kaplaması türü dizayn ediyor. Bu kaplama ekranın en dış katmanında, darbe koruması olarak bulunuyor. LG Chem aynı zamanda bu dayanaklı kaplamanın cihazın birleşme noktalarında katlanma izleri oluşturmayacağını söylüyor.

Firma bu yeni materyale “Gerçek Katlanabilir Pencere” adını veriyor ve iki tarafına kendi kaplama teknolojileri kullanılarak PET filmler döşenerek üretiliyor. Bir firma sözcüsünün açıklamasına göre “Mevcut polyimide filmlerin ve işlenmiş cam türü materyallerin aksine, LG Chem’in yeni kaplama teknolojisinin uygulandığı ekran penceresi maksimum esneklik sağlarken, aynı zamanda katlanabilir ekranlar için katlanma izleri oluşması gibi kronik problemler için en optimize çözümleri sağlayacak.”

Ek olarak gerçek katlanabilir pencere günümüzde sadece tek yöne katlanabilen rakiplerinin aksine hem içe hem de dışa katlanabilecek. LG Chem bu yeni ekranın işlenmiş camdan daha ince, rekabete uygun maliyette olacağını ve 200,000’den fazla defa katlanmaya dayanacağı açıklamasında bulundu.

İki tarafındaki kaplaması sadece bir kaç mikrometre kalınlığında olsa da, firma PET film kullanmayan yeni bir gerçek katlanabilir pencere üzerinde de çalışmakta. Bu yeni ekran kaplaması hem katlanabilir telefonlarda hem de yuvarlanarak katlanan tv ekranlarında kullanılacak. LG Chem 2022 yılında gerçek katlanabilir pencerenin toplu üretimine ve bir sonraki yıl da satışına başlayacak.

Kaynak: engadget.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.