Haberler

Rosatom Devlet Nükleer Enerji Şirket Hacklendi Mi? Akkuyu Nükleer Güç Santrali Listede

Rosatom Devlet Nükleer Enerji Şirketi, 2007 yılında kurulan nükleer enerji üzerine uzmanlaşmış Moskova merkezli bir Rus devlet şirketi. Şirket aynı zamanda Akkuyu Nükleer Santrali projesini yürütüyor.

AKKUYU NGS İNŞAAT PROJESI

12 Mayıs 2010’da Rusya Federasyonu Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında Türkiye’nin güney kıyısındaki Mersin ilinde VVER-1200 reaktörlü dört güç ünitesine sahip, toplam 4800 MW kurulu güç kapasiteli Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin inşa edilmesini öngören İşbirliği Anlaşması imzalanmıştır. 13 Aralık 2010’da, anlaşmanın koşulları uyarınca Rus tarafı, Türkiye Cumhuriyeti’nde AKKUYU NÜKLEER ANONİM ŞİRKETİ proje şirketini kurmulmuştu.

Son gelen haberlere göre Rosatom’un hacklendiği ve bazı hassas bilgilerin çalındığı belirtiliyor. Yayınlanan görselde Akkuyu Nükleer Güç Santrali’de bulunmakta. Şu an için detaylar belirsiz olsada özellikle enerji sektöründe bu tarz ihlallerin korkunç sonuçlara neden olduğu biliniyor.

Kaynak: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6961255772374609920/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.