Anasayfa » Ps5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Makaleyi Paylaş

Haberler

Ps5 Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Sony bugün yaptığı PS5 Showcase etkiliği canlı yayınında konsol, çıkış oyunları ve fiyatı üzerine bilgiler verdi.

Sony’nin açıkladığı Ps5 diskli ve disksiz versiyonların fiyatları şu şekilde:

  • Ps5 Diskli Versiyon:
  • 499,99 Dolar
  • 399,99 Euro       

  • Ps5 Dijital Versiyon:
  • 399,99 Dolar
  • 399,99 Euro

Konsolun çıkış tarihi ise Amerika, Japonya ve Kanada gibi ülkeler için 12 kasım iken, geri kalan tüm ülkelerde 19 kasım olarak açıklandı.

Etkinlikte fiyat ve çıkış tarihinin yanında; Final Fantasy 16, Demon’s Souls, Spider Man Miles Morales, Hogwart’s Legacy, Call of Duy Black Ops: Cold War, Resident Evil Village, Devil May Cry 5 Special Edition gibi dikkat çeken oyunlar gösterildi.


Playstation 5’e özel “Ps Plus Collection” sistemiyle sayesinde; God of War, Bloodborn, Monster Hunter World, Final Fantasy 15, Fallout 4, Uncharted 4, Last of Us Remastered, Persona 5 ve Resident Evil 7 gibi önemli Ps4 oyunlarının Ps5’in çıkışı anında dijital olarak indirilip oynanabileceği de yapılan duyurular arasındaydı.

Son olarak bir kaç saniyeden ibaret olsa da Ragnarök’ü müjdeleyen yeni bir God of War teaser fragmanı ile etkinlik sona erdi.

Bundan bir hafta önce de Microsoft fiyatlarını açıklamış, özellikle disksiz Xbox Series S fiyatıyla oldukça beğeni toplamıştı. Fakat aynı uygun fiyat Türkiye için açıklandığında hayal kırıklığı yaratmıştı.

Xbox Series konsolları yurtdışında hem uygun fiyatlarıyla hem de Microsoft’un –henüz Türkiye’de sözkonusu olmayan- kampanyalarıyla dikkat çekiyor. Bu kampanyalardan All Access ile konsola, içerisinde 100’den fazla oyuna anında ulaşım bulunduran Game Pass’e, indirimleriyle Xbox Gold’a ve EA Access’e, aylık taksitler ile sahip olabiliyorsunuz. Xbox Series X ve S’in bu kasımda çıkması planlanıyor.

Yeni nesil iki ay içinde gelmek üzereyken Nintendo’da boş durmuyor. Muhtemelen yeni bir Switch modeli duyuracak olan Nintendo, oyun yapımcılarına bu aşamadan sonra Switch platformuna çıkaracakları oyunlarda 4K çözünürlük desteğini göz önünde bulundurmaları önerisinde bulundu.

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>