Haberler

Playstation 5 Çıkışında Hazır Olacak Uygulamalar

Eğer Playstation 5’inizi oyun oynamaktan daha fazlası için kullanmak istiyorsanız -film izlemek, Netflix’den dizi izlemek ya da Spotify’da müzik dinlemek gibi- Sony’nin yeni nesil konsolunun çıkışında en popüler eğlence uygulamalarını destekleyeceğini duyduğunuza sevineceksiniz.

Sony yayınladığı bir blog yazısında Ps5’in 12 kasımdaki çıkışında hazır olacak 6 eğlence uygulamasını onayladı: Apple TV Plus, Disney Plus, Netflix, Spotify, Twitch ve Youtube. Firma aynı zamanda Amazon Prime Video, Hulu ve Peacock gibi daha fazla film izleme uygulamasının da Ps5’e geleceğini belirtti ama bunlar için belirli bir zaman vermedi. Listede eksikliği sırıtan uygulama ise HBO Max.

Aynı zamanda Ps5’în kendi uzaktan kumandasında daha önce işaretsiz gözüken 4 düğmenin de Disney Plus, Netflix, Spotify ve Youtube’a has olacağını onayladı. Uzaktan kumanda Ps5 ile aynı zamanda 12 kasımda piyasaya çıkacak ama konsolun kutu içeriğine dahil olmayacak. Yaklaşık 30 dolara ayrı olarak satın alınabilecek.

Yeni neslin gelişine sadece bir kaç hafta kala Sony yaklaşan konsolunun sadece video oyunları oynatan bir sistem olmadığını gösterme çabasında. En popüler film izleme platformlarından 4’ünün kumanda üzerinde kendilerine özel tuşlarının bulunması ve yakın zamanda gösterilen konsol arayüzünde eğlence uygulamalarının kendilerine has bir ana ekranı olması, Ps5 kullanıcıların çıkış gününde konsolu nasıl kullanabileceklerine dair daha iyi bir bakış sunuyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu