Haberler

Oracle, Çoklu Bulut Yönetim Platformunu Piyasaya Sürdü

Oracle Cloud Gözlemlenebilirlik ve Yönetim Platformu, birden çok bulut ve şirket içi ortamını yönetmek için bir yönetim, sistem kontrolü ve analiz araçları paketi olarak kullanıcılara sunuldu.

Oracle son hamlesi ile, kalabalık bir pazara dönüşen çoklu bulut, hibrit yönetim ve izleme pazarına girmiş bulunuyor.

Şirket, birden çok bulutu ve şirket içi ortamını yönetmek için bir yönetim, sistem kontrolü ve analiz araçları paketi olan Oracle Cloud Gözlemlenebilirlik ve Yönetim Platformunu piyasaya sürdü.

Birden çok firma, çoklu bulut ortamlarını yöneten bir katman sunmayı hedeflemekte. Google Cloud, AWS ve Microsoft Azure gibi kamuya açık sağlayıcılar pazarı yakından takip ediyor. Bu arada IBM, VMware, Dell Technologies, HPE ve diğer satıcıların tümü hali hazırda benzer çoklu bulut yönetim sistemlerine sahip.

Bu pazardaki temel fikir, şirketlerin bir dizi ortamı ve konteyneri yönetebilecek bir platforma ihtiyaç duyması. Şirketler ayrıca, kaynakları dağıtmak ve maliyetleri hızlı bir şekilde optimize etmek için de bu platformları kullanıyorlar.

Oracle Enterprise ve Cloud Manageability başkan yardımcısı Dan Koloski konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Bu hizmetlerin, performansını en üst düzeye çıkarmak istedikleri önemli uygulamaları olan hem büyük hem de küçük işletmeler tarafından kullanılmasını bekliyoruz. Bu uygulamalar Oracle Bulut’ta, şirket içinde, üçüncü taraf bulutlarda veya bu üçünün herhangi bir kombinasyonunda devreye alınabilir.

Bulut birimi için bir miktar ivme kazanan Oracle, bulut yönetimi hizmetlerinin Oracle Bulut Altyapısı üzerinde mevcut olduğunu söyledi.

Şirketin Oracle Cloud Gözlemlenebilirliği ve Yönetim Platformu temel olarak şu özelliklere sahip:

  • Yazılım yığınlarının birleşik görünümü.
  • Birden çok ortamda devreye alınan bulut ve geleneksel teknolojiler için sistem kontrolü.
  • Anormallikleri tespit etmek ve düzeltmeyi etkinleştirmek için yerleşik makine öğrenimi.
  • Yerleşik Slack, Grafana, PagerDuty ve Twilio ile birlikte çalışabilirliğe sahip bir satıcıdan bağımsız yaklaşım.
  • Uygulamaları, veritabanını, günlükleri, performansı ve işlemleri izleme hizmetleri.

Oracle Cloud Gözlemlenebilirlik ve Yönetim Platformu ile, Oracle Bulut Altyapısı tek bir tıklama ile yönetilebilecek. Platform aracılığı ile, aynı zamanda AWS, Microsoft Azure ve Google Cloud dahil olmak üzere popüler bulut uygulamarına da erişim sağlanabilecek.

Oracle Bulut için, yılın ikinci yarısı oldukça hareketli geçti. Oracle, referans müşterisi olarak Zoom’a bulut hizmeti sunmaya başladı. Şirket, ayrıca TikTok’un en önemli teknoloji ortağı olma yolunda da ilerliyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.