Haberler

Office 365 Mail Koruması ile İlgili Daha Fazla Bilgi Verecek


Microsoft, Office 365 ATP (Advance Threat Production) planını kullanan kullanıcılara gelen e-postaların göndericiden alınıp, kullanıcının gelen kutusuna düşene kadar geçen süre içerisinde uygulanan filtreleme adımları ile ilgili daha fazla bilgi verecek.

Office 365 ATP raporlamasında yapılacak ilave geliştirmeler ile beraber kullanıcılara, yaptıkları konifgürasyon değişikliklerinin güvenlik üzerine etkilerinin de raporlanması sağlanacak.

Microsoft bu güncellemeleri gelecek ay yayımlayıp ATP planını kullanan bütün Office 365 ortamlarındaki müşterilerinin kullanımına sunmayı planlıyor. Firma ekleyeceği raporlama özelliği ile bir mesajın filtreleme adımlarındaki bütün aşamaları mesaj içerisindeki zararlı linklerin tespit süreci de dahil olmak üzere göstermeyi planlıyor.

Firmadan gelen açıklamaya göre üzerinde çalışan raporlama ile hedeflenen, kullanıcıların farklı filtreleme seviyelerinde ne kadar e-postanın yakalandığını görebilmelerini sağlamak ve bununla beraber yapılan konfigürasyon değişikliklerinin filtreleme özellikleri üzerindeki etkisini gösterip kullanıcı eğitimine de katkıda bulunmak.

Microsoft, ayrıca kısaca OME olarak bilinen “Office 365 Message Encryption Service” üzerinde de iyileştirmeler planladı. OME servisi kullanılarak tek seferlik parola (OTP) ile şifrelenen e-postalar, alıcı servislerinde spam olarak algılanabiliyor. Firma yapacağı iyileştirmelerle OTP ile şifrelenen mesajların spam olarak yakalanma olasılığını düşürmeyi hedefliyor.

Office 365 ilave olarak otomatik mail yönlendirme ile bilgi hırsızlığının da önüne geçebilmek için 2020’nin 4. Çeyreğinden itibaren kurumsal hesaplar için kurum dışına otomatik yönlendirme seçeneğini varsayılanda kapalı hale getirecek.

Bütün bu güncellemelerle Office 365’te mail kullanımını daha güvenli hale getirmek için iyileştirmelerin devam ettiği bildiriliyor.

Kaynak    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.