Haberler

Office 365 ATP Automated Incident Response Özelliği Genel Kullanıma Açıldı

Microsoft, 9 Eylül 2019 itibari ile güvenlik ekiplerinin artan gereksinimlerini desteklemek için Office 365 Advanced Threat Protection (ATP) ürünü içerisindeki Automated Incident Response özelliğinin tüm müşterilerin kullanımına sunulduğunu açıkladı.

Automated Incident Response özelliği aynı benzer güvenlik ürünlerde olduğu gibi güçlü otomasyon yeteneklerini kullanarak olası güvenlik zafiyetleri için araştırma ve yanıt verme konusunda kuruluşunuzun güvenlik ekiplerinin etkinliğini ve verimliliğini önemli ölçüde artırmayı hedeflemektedir.

Daha görsel olarak güvenlik ekiplerine araştırma ve aksiyon alma imkanı sunan bu yeni özellik sayesinde pek çok güvenlik ekibinin iş yükü ciddi manada azalacaktır.

Kaynak

https://www.microsoft.com/security/blog/2019/09/09/automated-incident-response-office-365-atp-now-generally-available/

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.