Haberler

Nintendo Bu Yıl Yeni Bir Switch Modeli Duyurabilir

Nintendo, 2017 yılında piyasaya sunduğu Switch modelinde bazı değişikliklere gidiyor. En büyük değişikliğin ekran tarafında olacağı bekleniyor.

Nintendo Switch konsolu ile konsol dünyasında adından söz ettirmeyi başarmıştı. Dönemin konsolları Ps4 ve Xbox One’a göre daha güçsüz olan konsol, kendine özel yapısı ve özel oyunları sayesinde kullanıcı tarafından ilgi görmeyi başardı. Satışlar konusunda da şirket tarafında yüzlerin güldüğü bilinen bir durum.

Şirket, Nintendo Switch’in ardından biraz daha kırpılmış versiyon olan Switch Lite modelini de konsol severlerin beğenisine sunmuştu. Şimdi ise ortaya çıkan iddialara göre şirket yeni bir Switch versiyonu hazırlığında.

Nintendo Switch Lite
Switch Lite

Yeni çıkacak olan modelin baz model Switch’e göre biraz daha üstün bir donanımla geleceği söyleniyor. Ayrıca ekran tarafında da şirketin mevcut konsolda kullandığı LCD panelden vazgeçerek OLED panele yer verileceği ifade ediliyor. Yeni panellerin Samsung Display tarafından üretileceği ve 7 inç boyutunda olacağı da söylentiler arasında. Bununla birlikte konsolun çözünürlüğünde herhangi bir değişiklik olmayacak. Yani 720p çözünürlükle Nintendo Switch yoluna devam ediyor olacak.

Bir diğer söylenti ise cihazın TV bağlantısının 4K çözünürlüğünü destekleyeceği yönünde. Son olarak, yeni Switch modelinin Temmuz ayından sonra satışa sunulacağı belirtiliyor.

Kaynak: gizmochina.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Hocam, eğer oyunlara ilgiliyseniz tavsiye ederim. Özellikle Zelda Breath of The Wild oyunu için bile bu konsol alınabilir 🙂 Yani sadece çocuklar için değil, büyükler için de eğlenceli bir alet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.