Haberler

NEC Electronics Veri İhlalini Kabul Etti

Yapılan açıklamaya göre, Japon Savunma sistemleri ile de yakından çalışan Japon elektronik devi güvenlik ihlali yaşadı. Olay, bir süre önce sisteme sızan zararlının dışarıya veri göndermesi ile yaşandığı tespit edildi. Ancak saldırı bir süre fark edilmedi.

Veri ihlali kabul eden NEC, firmanın iş birliği yaptığı paydaşları için ciddi güvenlik riski olduğunu açıkladı. Ayrıntılara bakıldığında, saldırının Aralık 2016’da gerçekleştiğini ortaya koyuyor. Ancak fark edilmesi temmuz 2017 oldu.

NEC’ye göre, saldırganlar bu olay sırasında yaklaşık 28.000 (tam olarak 27.445) dosyaya erişmiş olabilir. NEC yaptığı açıklamada sızdırılan veriler arasında hassas ve gizli veriler olmadığını ve özellikle savunma sanayi ile yapılan çalışmaların bundan etkilenmediğini açıkladı.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.