Blog

Microsoft’un Güçlü Adımı: Azure Stack HCI 23H2 ile Dağıtımlar Yeniden Tanımlanıyor!

Azure Stack HCI 23H2: Bulut Tabanlı Hyperconverged Altyapının Yeniliği!

Microsoft Ignite 2023 etkinliğinde duyurulan Azure Stack HCI’nın 23H2 sürümü, bulut tabanlı hyperconverged altyapıda çığır açan bir dizi özellik sunuyor. İşte bu yeni sürümün temel öne çıkanları:

Bulut Gücüyle Ölçeklenebilirlik:

Dijital dönüşüm çalışmalarıyla birlikte, yeni teknolojilerin binlerce konumda yönetilmesi zor ve maliyetli olabilir. Azure Stack HCI 23H2, bulut tabanlı ölçeklenebilir bir altyapı sunarak, temel yaşam döngüsü işlemlerini buluttan gerçekleştirerek tool ve personel ihtiyacını en aza indiriyor.

  1. Bulut Tabanlı Dağıtım: Azure Stack HCI 23H2, özellikle hızlı bir şekilde dağıtılabilmesi için tasarlandı. Yeni makineler geldiğinde Azure Arc’a eklendikten sonra geri kalan altyapının buluttan dağıtılmasını sağlayabilir.
  1. Bulut Tabanlı Güncelleme Yönetimi: Azure Stack HCI 23H2, yeni bir yaşam döngüsü ile birlikte geliyor ve tüm güncellemeleri aylık bir paket içinde sunuyor. Azure Stack HCI Cluster güncelleme yönetimi, Azure Update Manager ile entegre olarak çalışır ve güncellemeler uygulamalarda veya kullanıcılarda herhangi bir kesinti olmadan uygulanır.
  2. Bulut Tabanlı İzleme: Azure Monitor, bulut ve yerel altyapı üzerinde uygulamaların ve altyapının birleşik olarak izlenmesini sağlar. Bu Azure Stack HCI 23H2’deki loglar, metrikler ve uyarıları içeriyor. Azure Monitor Insights, veri toplama kuralları ve workbook’lar tarafından destekleniyor ve depolama düzeltme ve sıkıştırma gibi belirli özellikleri ve senaryoları izlemeyi kolaylaştırıyor.

Azure Stack HCI 23H2’nin önizlemesi şu anda kullanılabilir durumda, ancak henüz producton ortamı için uygun değil. 23H2’nin genel kullanıma sunulması, 2024’ün başlarına planlanmış durumda. Microsoft, Premier Solutions müşterilerine öncelik tanıyacak ve daha sonra daha geniş bir kitleye sunacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu