Haberler

Microsoft, Windows 10 21H1 Özellik Güncellemesini Insider’lar İçin Yayınladı

Microsoft bugün, Beta kanalında Windows Insider’ları için Windows 10 21H1 özellik güncellemesinin bir ön izlemesini sunmaya başladıklarını duyurdu.

Microsoft ayrıca, Windows 10 21H1 özellik güncellemesinin bir etkinleştirme paketi olarak teslim edileceğini açıkladı. Buna istinaden, Windows 10 2004 ve 20H2 kullanıcıları özellik güncellemesini çok hızlı bir şekilde yükleyebilecekler.

Ancak Windows’un önceki sürümlerine sahip olan kullanıcılar o kadar şanslı değil. Bu kullanıcılar yeni özellik güncellemesini almak için tam güncellemeyi yüklemek zorunda. Bu da etkinleştirme paketi yüklemeye oranla daha uzun süren bir işlem.

Microsoft başkan yardımcı John Cable yeni özellik güncellemesi hakkında bir açıklama yaptı. Cable, yaptığı açıklamada: “Yeni sürüme güncelleme yapmayı seçen Windows 10, sürüm 2004 veya sürüm 20H2 kullanan müşteriler, güncelleme aylık bir güncelleme gibi yükleneceği için hızlı bir yükleme deneyimine sahip olacaklar” dedi.

“Mayıs 2020 Güncellemesinden (sürüm 2004) önceki Windows 10 sürümlerini kullanan tüketici veya ticari kullanıcılar için, yeni sürüme güncelleme işlemi ise önceki güncellemeler ile aynı prosedürde olacak. Kullanıcılar güncellemeyi yapmak için aynı araçları kullanılıp aynı süreci izleyecek.”

Yeni özellik güncellemesinde kullanıcıların bir süredir beklediği özellikler de yer aldı

Şirket, Windows 10 21H1 ile gelecek yeni özellikleri de duyurdu. Bu özelliklerin arasında, Windows Hello çoklu kamera desteği, Windows Defender Uygulama Koruması iyileştirmeleri ve Windows Yönetim Araçları (WMI) Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC) performans iyileştirmeleri bulunmakta.

Windows 10 21H1’in önizleme sürümü, şimdi Beta kanalında Windows Insider’lar tarafından kullanılabilir olarak sunuldu.

Windows 10 21H1 offered via Windows Update Microsoft
Windows Update aracılığıyla sunulan Windows 10 21H1

Özellik güncellemesini yükledikten sonra, Windows 10 19043.844 sürümünde olacaktır.

Windows 10 21H1 build 19043.844
Windows 10 21H1 build 19043.844

Ön izleme sürümünü yüklemek için Windows Insider ‘Sürüm’ kanalında olanlar, önce ‘Beta’ kanalına geçmeli. Ardından ‘Güncellemeyi Kontrol Et’ diyerek Windows 10 21H1’i yükleyebilirler.

Kaynak: bleepingcomputer.com

Diğer Haberler

CD Project Red’in Kodlarını Çalan Bilgisayar Korsanları Kodları Açık Arttırma ile Sattı
Apple, Şarj Sorunu Yaşayan Apple Watch’ları Ücretsiz Onarım Kapsamına Aldığını Açıkladı
Yapay Zeka ile Daha Güçlü Kavrama Sağlayan Robotik Eldiven Geliştirildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.