Haberler

Şarj Sorunu Yaşayan Apple Watch’lar Ücretsiz Onarılacak

Ücretsiz onarım, Güç Rezervi moduna girdikten sonra şarj edilmeyen, OS 7.2 ve 7.3’ü çalıştıran Apple Watch Series 5 veya Apple Watch SE için geçerli.

Apple, Apple Watch Series 5 ve Apple Watch SE sahiplerine, Güç Rezervi moduna girdikten sonra cihazlarının şarj olmaması durumunda ücretsiz onarım hizmeti alabileceklerini bildiren yeni bir destek notu yayınladı.

Sorun, 26 Ocak’ta piyasaya sürülen watchOS 7.2 veya 7.3 çalıştıran bazı Apple Watch Series 5 veya Apple Watch SE cihazlarını etkiliyor.

Apple, şarj sorununun şu ana kadar etkilenmemiş diğer Apple Watch Series 5 veya Apple Watch SE cihazlarında oluşmasını önlemek için watchOS 7.3.1 sürümünü piyasaya sürdü.

Apple yayınlamış olduğu destek notunda “watchOS 7.2 veya 7.3 çalıştıran Apple Watch Series 5 veya Apple Watch SE modellerine sahip çok az sayıda kullanıcı, saatlerinin Güç Rezervi moduna girdikten sonra şarj olmamasına ilişkin bir sorunla karşılaştı” diyor.

Sorundan etkilenmemiş cihazları korumak amacıyla yeni watchOS sürümü piyasaya sürüldü

Teknoloji devi aynı destek notunda yayınlanan yeni watchOS’u da duyurdu. “Apple, bu sorunun diğer Apple Watch Series 5 veya Apple Watch SE cihazlarında olmasını önleyen watchOS 7.3.1’i piyasaya sürdü.”

Apple’a yaptığı açıklamada, Apple Watch sahipleri saatlerini şarj cihazına yerleştirip ardından en az 30 dakika bekleyerek cihazlarının bu sorundan etkilenip etkilenmediğini kontrol edebileceklerini önerdi.

“Apple Watch’unuz yine de şarj olmuyorsa, e-posta ile ücretsiz onarım randevusu oluşturmak için Apple Destek ile iletişime geçin. Saatiniz, ücretsiz onarım için uygun olup olmadığının doğrulanması için servisten önce incelenecektir.”

Apple Watch Sürüm şarj
Apple Watch Sürümünü Öğrenme

Apple Watch sahipleri, sahip oldukları Watch modelini iPhone’daki Apple Watch uygulaması aracılığıyla nasıl göreceklerini öğrenebilirler. Kullanıcıların iPhone’da Watch uygulamasını veya Apple Watch’ta Ayarlar uygulamasını açması gerekiyor. Ardından Genel > Hakkında’ya tıklayın; sürüm numarası Model’in yanında görünmelidir. Mevcut sürümünüze göre saatinizin söz konusu şarj sorunundan etkilenmemesi için yeni sürüm güncellemesini yapmanız tavsiye ediliyor.

Kaynak: zdnet.com

Diğer Benzer Haberler

Yapay Zeka ile Daha Güçlü Kavrama Sağlayan Robotik Eldiven Geliştirildi
Fitch Ratings: Kripto Paraların Potansiyeli Var
Xbox Deneyimi Tarayıcılara Geliyor: Yeni Teknoloji xCloud Yüzünü Gösterdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.