Haberler

Microsoft Teams’e Mart Ayında Yeni Dinamik Görünüm Özelliği Geliyor

Microsoft, Teams servisinde yaptığı güncellemelere devam ediyor. Mart ayında kullanıma sunulacak yeni “Dynamic View” özelliği ile birlikte artık Teams kullanıcıları toplantılarda paylaştıkları içerikle beraber katılımcıları yan yana görebilecekler.

Mevcut Teams sürümünde toplantılar esnasında sunum, rapor, video vb. bir içerik paylaşıldığı zaman katılımcıların görüntüsü minimize görünüm olarak kalıyor. Yeni gelecek güncelleme ile beraber “Microsoft Gallery View for Teams” ekranı optimize ederek sunum içeriği ve katılımcıların bir arada görünmesini sağlayacak. Katılımcıların kendi ekranlarındaki görünümü de özelleştirebilme imkanı olacak.

Özellikle toplantılarda sunum yaparken katılımcıların durumunu görebilmek ve sanal olarak el kaldırıp sunum esnasında araya girmek isteyen katılımcıları fark edebilmek açısından bu özelliğin kullanıcılar tarafından beğenileceği tahmin ediliyor.

Microsot Teams, pandemi ile beraber son 10 ayda kullanımını belirgin bir şekilde artırarak günlük 115 milyondan fazla kullanılmaya başlandı. Bu yoğun kullanımda gelen taleplere göre Microsoft ekibi, Teams servisine her ay yeni bir özellik eklemeye çalışıyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.