Haberler

Lenovo Lavie Mini: Cep Bilgisayarıyla Tanışın

Lenovo Lavie, şirket tarafından cep bilgisayarı ve el konsolu şeklinde sınıflandırılıyor. Cihazın teknik özellikleri ise bunu doğrular nitelikte.

Lavie Mini, Intel 11. Nesil Core i7 işlemci ve işlemciyle birlikte gelen Iris Xe grafik kartıyla donatılmış cep boyutunda bir bilgisayardır. Dar bir klavyeye ve 1.920 x 1.200 dokunmatik ekrana sahip olan bilgisayar, 579 gram ağırlığa sahip.

Lenovo Lavie Mini
Lenovo Lavie Mini

Cihazın bir diğer özelliği ise oyun oynamak için, Nintendo Switch Joy-Con’una benzer bir çift taraflı bir kontrolcü ile birlikte gelmesi. Lenovo kontrolcü için, “kontrolcü, beklediğiniz tüm işlevlerle ve sürükleyici titreşimler, sol / sağ tetik düğmeleri ve analog kontrol çubukları dahil tanıdık bir düzenle geliyor” açıklamasında bulunuyor.

Lenovo Lavie Mini
Lenovo Lavie Kontrolcü

Cihaz Nintendo’nun konsoluna benzer bir şekilde, cihazı televizyon ekranına bağlamak için kullanılabilen bir dock ile birlikte geliyor. Dock, HDMI, USB Type-C ve USB Type-A bağlantı noktalarına sahip ve ayrıca aygıtın pilini şarj etmek için kullanılabiliyor.

Batarya tarafında ise şirket bilgisayarın, 26WHr kapasitesine sahip olduğunu söylüyor. Oyun oynatmayı vaadeden bir cep bilgisayarı için batarya kapasitesi yetersiz görünüyor.

Ek olarak, Lenovo Lavie Mini’de 16 GB RAM bulunuyor ancak yalnızca 256 GB SSD depolama alanına sahip. Bu da oyunları depolamak için bol miktarda disk alanınız olmayacağı anlamına geliyor. Örneğin, Call of Duty: Modern Warfare kendi başına 175 GB disk alanı kaplıyor, bu da Windows tarafından ihtiyaç duyulan alanı hesaba kattığınızda muhtemelen cihaza sığmayacağı anlamına geliyor. Yani cihaz bu haliyle depolama alanında yetersiz görünüyor.

Lenovo şu anda bunu bir “prototip cihazı” olarak tanımlıyor ve bir lansman tarihi veya fiyatı henüz açıklanmış değil.

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.