Haberler

Microsoft’tan Bulut İşletim Sistemi: Windows 10 CloudPC

Microsoft tarafındaki güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre Windows, bulut tabanlı bir işletim sistemi olan Windows 10 CloudPC üzerinde çalışmaya devam ediyor. Kurumsal müşterilerin kullanımına sunulacak bu sistem yöneticilerin, şirket bünyesindeki bilgisayarlara her türden cihazdan erişimini mümkün kılacak.

CloudPC ile gelecek Windows‘un nihai hedefinin, işletim sistemini bulut üzerinden çalıştırarak herhangi bir cihazdan işle ilgili uygulamalara kolay erişimin sağlanması olduğu düşünülüyor. Aynı zamanda, cihazların konfigürasyonunda önemli güncellemeleri ve iyileştirmeleri daha kolay sağlaması amaçlanan bu yeni sistemin 2021 baharında gelmesi bekleniyor.

Microsoft 'tan Bulut İşletim Sistemi: Windows 10 CloudPC
Microsoft ‘tan Bulut İşletim Sistemi: Windows 10 CloudPC

Windows’un üzerinde çalıştığı CloudPC, işletim sistemini doğrudan bulut sistemine taşıyacak şekilde çalışacak. Windows, LinkedIn aracılığıyla bir Windows 10 bulut bilgisayarının nasıl olacağına dair ipuçları içeren bir ilan yayınladı.

Yayınlanan ilanda, Windows 10 CloudPC, şirketlerin daha basit ve daha geliştirilebilir bir şekilde güncel kalmalarını sağlayacak. Aynı zamanda CloudPC, Windows Sanal Masaüstünün üzerine inşa edilmiş bir “stratejik seçenek” olarak tanımlanıyor.

Microsoft tarafından geliştirilen teknolojileri sızdırmasıyla bilinen bir Twitter kullanıcısının sızdırdığı görsellere göre CloudPC; MacOS, iOS ve Android işletim sistemleri tarafından da desteklenebilir.

Ayrıca CloudPC işletim sisteminin üç farklı seçenek ile sunulacağı da gelen bilgiler arasında. Geliştirim aşamasında olan sistemin seçenekleri ise şunlar;

  • Orta seviye 2 vCPU, 4GB RAM ve 96GB SSD
  • Yüksek seviye 2 vCPU, 8GB RAM ve 96GB SSD
  • İleri seviye 3 vCPU, 8 GB RAM ve 40 GB SSD

Henüz Windows tarafından resmi bir açıklama gelmese de Windows 10 CloudPC’nin 2021 bahar aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak: busstheworld.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.