Haberler

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu Erzurum Steam’de!

Erzurum adlı Türk yapımı hayatta kalma oyunu Steam’de yerini aldı. Proximity Games tarafından üretilen hayatta kalma konulu oyunun hikayesi Erzurum’da geçiyor. 2021’in Ocak ayında çıkışını gerçekleştirecek olan oyun, oyunseverler tarafından merakla bekleniyor.

Türkiye’nin en soğuk şehirlerinden biri olan Erzurum’da geçen hikayede oyuncular Taylan adında bir karaktere hayat verecek.

Ülkemizin en soğuk şehirlerinden olan Erzurum‘da seyahat ederken göktaşı düşüşü gibi bir dizi afete tanık olacağız. Doğanın çetin koşullarında hayatta kalmaya çalışacak Taylan odun ya da kömür toplayarak ateş yakabilecek, yatak yapabilecek, barınma ve yemek ihtiyacını karşılayabilecek. Konu doğa ve hayatta kalma olunca tehlikelere karşı korunma ihtiyacı da ortaya çıkıyor. Erzurum’da tıpkı diğer hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi ana karaktere silah yapabilecek, silah bularak envantere dahil edebileceğiz.

Hayatta kalma temalı oyun Erzurum, 3 farklı mod ile oyuncularla buluşacak. Bu modlar oyunun hikayesini öğrenmek ve ilerleme kaydetmek isteyen oyuncular için hikaye modu, serbest mod ve biraz daha zor bir deneyim yaşamak isteyen oyuncular için meydan okuma modu olacak. Oyun 9 kilometrelik bir açık dünya üzerine kurulu olmasının yanı sıra 30’dan fazla bölge içeriyor.

Oyun için gerek duyulan minimum sistem gereksinimleri ise şöyle;

  • 4 GB RAM
  • Nvidia GeForce GTX 780 or AMD Radeon R9 290
  • DirectX 11. Sürüm
  • 12 GB kullanılabilir alan
  • 64 bit Windows

Kaynak: Steam

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Oyun hikayesinin Türkiye’de geçmesi nedeniyle ilgi görüyor şimdiden. Umarız başarılı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.