Haberler

Microsoft Sistem Yöneticilerine Driver Güncellemeleri ile İlgili Tam Yetki Verecek

Microsoft yeni bir driver ve firmware kurulum servisinin duyurusunu yaptı. Bu servisle beraber sistem yöneticileri kendi kurumsal ağları için doğru driver’ı kolaylıkla seçebilecek.

Yeni servis devreye girdikten sonra sistem yöneticileri orijinal ekipman üreticileri (OEM) tarafından oluşturulmuş Windows güncellemesi ile beraber gelen driver’lar arasından kendi kurumları için uygun olanları seçip yükleme için planlayabilecek.

Bu sayede bütün driver seçeneklerin son kullanıcının önüne gelmesinin önüne geçilmiş olacak. Son kullanıcılar sadece yönetici tarafından onaylanmış driver’ları yükleyebilecekler.

Önümüzdeki haftalarda devreye alınacak bu servis sayesinde sistem yöneticileri, Windows Update for Bussiness ve Intune’u kullanarak driver ve firmware güncellemelerine ait planlama ve onay işlemlerini yapabilecek. Sistem yöneticileri Driver güncelleme politikaları oluşturarak da Intune üzerinden güncellemleri yönetebilecek.

Yeni servisin 2021 yılının ikinci yarısında Intune ve Microsoft Graph üzerinden genel kullanıma açılması bekleniyor.

Kaynak: www.bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.