Anasayfa » Microsoft “ O “ Hatayı Yılbaşından Sonra Düzeltiyor

Share This Post

Haberler

Microsoft “ O “ Hatayı Yılbaşından Sonra Düzeltiyor

Microsoft, Windows 10 1909 yayımlandığında tanıtılan Dosya Gezgin’ine eklediği “ arama “ özelliği sonrası çıkan hatalar üzerinde çalıştığını ve yeni yıl ile düzelteceğini açıkladı.

Windows 10 sürüm 1909’un piyasaya sürülmesiyle, Microsoft Windows Aramayı doğrudan Dosya Gezgin’ine entegre etti, böylece arama yaparken sonuçların otomatik gösterilmeye başlandı.

Bu yeni özellik ile Dosya Gezgin’inin kilitlenmesine, arama alanının yanıt vermemesine gibi hatalar ortaya çıktı.

Bu hata Microsoft için büyük bir öncelik gibi görünmese de, geliştiriciler bir düzeltme üzerinde çalışıyorlar.

Kasım ayında yayınlanan Windows 10 Insider build 19013 sürüm notlarında Microsoft, Dosya Gezgin’inin arama kutusunu tıklatılamaz hale getirerek hatayı düzelttiklerini belirtir.

Aralık ayında yayımlanan Windows 10 Insider build 19536 sürüm notlarında, Microsoft ayrıca girişleri kaldırmak için arama alanını sağ tıklatmayı mümkün kıldıklarını belirtir.

Hatanın tam olarak ne zaman düzeltileceği konusunda bir açıklamaya yapılmazken, yılbaşından sonra düzeltileceği konusunda bilgiler geliyor.

Kaynak

Link

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>