Haberler

Microsoft, Linux Yazılımlarında TLS 1.0 ve TLS 1.1 Desteğini Bitiriyor

Microsoft, 24 Eylül 2020’den itibaren Linux Yazılımlarında güvenli olmayan TLS 1.0 ve TLS 1.1 farklı oturumlar ve tarayıcılar arasındaki iletişimi sağlamaya yarayan protokolleri için desteğini bitereceğini açıkladı.

Microsoft yaptığı açıklamada “Modern güvenlik standartlarını desteklemek amacıyla packages.microsoft.com 24 Eylül 2020’den itibaren Taşıma Katmanı Güvenliği (TLS) 1.0 ve 1.1 protokolleri üzerinden paket indirmeleri için desteği sona erdirecek.” diye belirtti.Yapılacak olan değişiklikten sonra , güvenli olmayan protokoller kullanılarak yapılan bağlantılar artık beklendiği gibi çalışmayacak ve herhangi bir destek sağlanmayacaktır. Belirtilen tarihten sonra, packages.microsoft.com‘dan erişilebilinen paketlere erişmeye devam edebilmek için kurumların TLS 1.2 veya daha yeni bir sürümü etkinleştirmeleri gerekecektir.

Microsoft, tüm çevrimiçi hizmetlerde güvenli olmayan TLS desteğini sonlandırmayı hedeflediklerini de belirtti. Office 365’teki güvenli olmayan TLS 1.0 ve 1.1 protokolleri desteğinin 15 Ekim 2020’de sona ereceğini de ekledi.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.