Haberler

Microsoft Liderliğe Doymuyor: 5 Güvenlik Kategorisinde Lider

Gartner, 5 Magic Quadrants’ta Microsoft’u liderler kategorisinde gösterdi.

Bunlar :

Cloud Access Security Broker (CASB) solutions – Birinci oldu

Access Management – İkinci oldu

Enterprise Information Archiving – Üçüncü oldu

Unified Endpoint Management (UEM) tools – Dördüncü oldu

Endpoint Protection Platforms – Beşinci oldu

Cloud Access Security Broker (CASB) solutions : Microsoft diyor ki ” Bulut güvenliği çözümlerimiz, Amazon Web Servisleri, Azure, Google Cloud Platform veya üçünü de kullanıyor olsanız da çapraz bulut koruması sağlar. Ayrıca, Salesforce ve Slack gibi üçüncü taraf uygulamalardaki verilerinizi korumanıza yardımcı oluruz. “

Access Management – Microsoft : ” Azure Active Directory (Azure AD), doğru kişilere doğru kaynaklara doğru erişimi sağlayan evrensel bir kimlik ve erişim yönetimi platformudur.

Kimlikleri korur ve kullanıcılar için erişimi kolaylaştırır. Kullanıcılar, şirket içi uygulamaları, Microsoft uygulamaları veya üçüncü taraf bulut uygulamaları olsun, ihtiyaç duydukları tüm uygulamalara erişmek için tek bir kimlikle bir kez oturum açar. ” diyor.

Enterprise Information Archiving : ” Kurumsal bilgi arşivleme çözümleri, kuruluşların e-postaları, anlık mesajları, SMS’i ve sosyal medya içeriğini arşivlemesine yardımcı olur. “

Unified Endpoint Management (UEM) tools : ” Unified Endpoint Management (UEM) çözümleri, PC ve Mac’ler gibi mobil aygıtları ve geleneksel uç noktaları yönetmek için kapsamlı bir çözüm sunar.

Microsoft’un çözümü Microsoft Intune, şirket tarafından sağlanan cihazları güvenli bir şekilde desteklemenizi ve kendi cihaz politikalarınızı getirmenizi sağlar.

Yönetilmeyen cihazlardaki şirket uygulamalarını ve verilerini bile koruyabilirsiniz. “

Endpoint Protection Platforms : ” Tehdit koruma çözümlerimiz, tüm uç noktalarınızdaki tehditleri tanımlamak, araştırmak ve bunlara müdahale etmek için araçlar sunar. “

Kaynak

Link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.