Haberler

Microsoft, Excel 4.0 Makrolarını Varsayılan Olarak Devre Dışı Bırakıyor

Microsoft, müşterileri kötü amaçlı belgelerden korumak için Excel 4.0 (XLM) makrolarının artık varsayılan olarak devre dışı bırakılacağını duyurdu. Ekim ayı güncellemsinde XLM makrolarını devre dışı bırakacağını açıkladı. Microsoft, Temmuz 2021’de Excel 4.0 (XLM) makrolarının kullanımını kısıtlamak için yeni bir Excel Güven Merkezi ayar seçeneği yayınladık” dedi.

BT Yöneticileri, Grup İlkesi ayarlarını Bulut ilkelerini ve ADMX ilkelerini kullanarak Excel makrolarının çalışmasına nasıl izin verileceğini yapılandırabilir. Ayrıca, Grup İlkesi Düzenleyicisi veya kayıt defteri anahtarı aracılığıyla yapılandırılabilen “Excel’in XLM makrolarını çalıştırmasını engelle” Grup İlkesini açarak ortamlarında (kullanıcı tarafından oluşturulan yeni dosyalar dahil) tüm Excel XLM makrosu kullanımını engelleyebilirler. XLM makroları, Excel 16.0.14527.20000 ve daha yeni sürümlerde varsayılan olarak devre dışı bırakılmıştır

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.