Anasayfa » Microsoft Eski Fotoğraflarınızı Daha İyi Hale Getiren Yapay Zeka Geliştirdi

Makaleyi Paylaş

Haberler

Microsoft Eski Fotoğraflarınızı Daha İyi Hale Getiren Yapay Zeka Geliştirdi

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, deformasyona uğrayan eski fotoğrafları derin öğrenme yoluyla eskisinden daha iyi hale getiren yeni bir Yapay Zeka (AI) tabanlı algoritma geliştirdi.

Microsoft’un geliştirilen yapay zeka algoritması, eskimiş deforme olan fotoğrafları eskisinden daha iyi hale getirmenizi sağlıyor .Önerilen teknikle fotoğrafları modern bir forma dönüştürmenizi sağlayıp fotoğraflarınızın kolay bir şekilde daha düzgün görünmesini sağlıyor ve bu işlemler CVPR 2020’de (Bilgisayarla Görme ve Örüntü Tanıma) ile test edilmiştir.

Çizikler, toz lekeleri, bulanıklık, solukluk dahil bir fotoğrafta bulunan kusurları tespit edebilen yapay zeka algoritması, görsel kalite açıdan en gelişmiş yöntemlerden yüzde 64.86 oranında daha iyi performans göstermeyi başardı. Microsoft yakında demo yayınlayacağınıı duyurdu.

Kaynak


Makaleyi Paylaş

2 Yorum

  1. Güzel bir haber. Hayat matematikten ibaret. Bazen insan sorgulamıyor değil “Bunlar bizimle aynı galaxy üzerindemi ikamet ediyor?”

    Cevapla
  2. Nasıl olucak acaba. çok meraklandık. ama harika olacağı kesin.

    Cevapla

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>