Haberler

Microsoft Edge Güncelleştirmesi Windows10'da Nasıl Engellenir

Microsoft,Edge web tarayıcısının Ocak ayında genel kullanılabilirliğe ulaştığında, tarayıcının Windows 10 cihazlarına Windows Update aracılığıyla otomatik olarak yükleneceğini belirtti.

15 Ocak 2020’de, Microsoft, yeni Microsoft Edge tarayıcısını resmi olarak piyasaya sürmeyi planlıyor ve manuel olarak indirmek yerine Windows Update aracılığıyla bilgisayarlara yüklenmesine karar verdi.

Güncel tarayıcı yüklendiğinde, cihazdaki mevcut Microsoft Edge tarayıcısının yerini alacağı ve bu durum web siteleriyle daha fazla uyumluluk ve performans sağlayacağı belirtildi.

Bununla birlikte, Microsoft Edge’in EdgeHTML motoru için oluşturulmuş web sitelerini kullanan kuruluşlar için, bu güncelleme çok hoşlarına gitmeyebilir.

Kurumsal kullanıcıların memnuniyeti için Microsoft, yeni Microsoft Edge’in otomatik dağıtımını engelleyen bir Kayıt defteri değeri oluşturarak kullanılabilecek Microsoft Edge Blocker Toolkit adlı destek belgesi ve araç yayımladı.

Microsoft, Kayıt Defteri değerinin yalnızca Windows 10 RS4’te (sürüm 1803) veya daha yeni bir sürümde mevcut olduğunu ve yalnızca Windows Update’i kullanan Microsoft Edge yüklemelerini engellediğini belirtti.

Kayıt Defteri Değerini Oluşturmak İçin 3 Yöntem Öneriliyor :

-Kayıt Defterini Doğrudan Değiştirme

-Microsoft Edge Blocker Toolkit Kullanma

-Edge Group Policy Şablonlarını Kullanma

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.