Haberler

Microsoft, DogWalk Zero-Day Zafiyetini Kapattı

Microsoft, PoC kodu public olarak yayınlan ve yüksek önem derecesine sahip Windows zero-day güvenlik açığını gidermek için güvenlik güncelleştirmeleri yayımladı.

Ağustos 2022 Patch Tuesday’in bir parçası olarak düzeltilen bu güvenlik açığı CVE-2022-34713 olarak izleniyor ve DogWalk olarak adlandırılıyor. Zafiyetin istismar edilmesi sistemler üzerinde RCE zafiyetine yol açıyor. DogWalk , güvenlik araştırmacısı  Imre Rad tarafından iki önce Ocak 2020’de keşfedilmişti.

Microsoft, danışma belgesinde “Bir e-posta saldırısı senaryosunda, bir saldırgan özel hazırlanmış dosyayı kullanıcıya göndererek ve kullanıcıyı dosyayı açmaya ikna ederek bu güvenlik açığından yararlanabilir” diye açıklıyor. DogWalk, en son istemci ve sunucu sürümleri, Windows 11 ve Windows Server 2022 dahil olmak üzere, destek altındaki tüm Windows sürümlerini etkiliyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.