Haberler

Microsoft Defender’daki Hata Dosyaların Açılmasını Engelliyor

Microsoft Defender, dosyaları Emotet kötü amaçlı yazılım olarak değerlendiriyor ve bu nedenle Office belgelerinin açılmasını ve bazı yürütülebilir dosyaların başlatılmasını engelliyor. Siz bir office dosyasını açmaya çalıştığınızda dosya içeriğinde herhangi bir problem olmasada aşağıdaki uyarıyı alabilirsiniz.

Uzmanlar “Bugün yayınlanan ve Behavior:Win32/PowEmotet.SB & Behavior için yayınlanan imzalar ve özellikle tanımların v.1.353.1874.0 ile aynı davranışı görüyoruz: Win32/PowEmotet.SC.” dedi. Microsoft henüz buna neyin sebep olduğu hakkında herhangi bir bilgi paylaşmamış olsa da, bunun en olası nedeni, şirketin bugün yayınlanan güncellemelerde Emotet benzeri davranışları tespit etme hassasiyetini artırması ve bu da Defender’ın genel davranışsal algılama motorunu yanlış pozitiflere karşı çok hassas hale getirmesi olabilir.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.