Haberler

Microsoft, Azure’da Java iş yüklerini optimize etmeye yardımcı olmak için jClarity’yi satın aldı

19 Ağustos 2019 itibari ile Microsoft jClarity’ nin satın alımını duyurdu. JClarity ekibi, müşterilerinin Java uygulamalarını optimize etmelerine yardımcı olan ve aynı zamanda Java açık kaynak topluluğu içinde liderlik ve destek sağlayan Java Virtual Machine (JVM) uzmanlarıdır. Microsoft bu ekip ile aslında uzun süredir birlikte çalışıyordu. Haziran 2018’ den bu yana Microsoft, Linux ve Windows dahil olmak üzere farklı platformlar için OpenJDK’ nın ikili dosyalarının (binaries) oluşturulmasına yardımcı olmak için AdoptOpenJDK projesine sponsor olmuştu.

Microsoft bu satın alma sayesinde Azure ve jClarity mühendislerinin daha yakın çalışması sonucunda Azure platformunu Java geliştiricileri ve son kullanıcıları için iyileştirerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve performansı sunmayı hedeflemektedir.

Bu hedef doğrultusunda Azure platformundaki Java iş yükleri için performans artışı beklenirken, ekiplerin açık kaynağa olan desteğinin de devam etmesi planlanmaktadır.

Özellikle son birkaç yılda Microsoft’ un Java kullanımı artmış ve şimdi Azure HDInsight, Minecraft gibi çok sayıda büyük ölçekli dağıtım için önemli bir hale gelmiştir

Kaynak

https://blogs.microsoft.com/blog/2019/08/19/microsoft-acquires-jclarity-to-help-optimize-java-workloads-on-azure/

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.