Haberler

Vivo 6G Teknolojisi Hakkında Çalışmalara Başlıyor!

6G teknolojisinin hayata geçirilme çalışmaları devam ederken yeni bir raporda Vivo markasından geldi. Şirket yapacağı birçok yatırımı bu yöne çevirecek.

5G’nin ardından yayınlanması beklenen yeni bir teknoloji sistemi de 6G’dir. Birçok teknoloji şirketi alanlarını buraya çevirerek rakiplerinden daha hızlı yol kat etmek isteyebiliyor. Özellikle Japonya ve Güney Kore tarafında oluşan hareketlenmeler bütün insanların ilgisini çekti. Bunun yanında Çin merkezli olan Vivo markası, 6G teknolojisi hakkında yayınladığı 3. Raporunda pek çok konuya değindi.

Vivo, Yeni Bir Dijital Dünya Yaratmak İstiyor!

Konu hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Vivo Türkiye, şu açıklamaları yaptı: “Vivo, “Fiziksel ve Dijitalin Entegre Edilip Serbestçe Bağlandığı bir Dünya Kurmak: 6G Hizmetleri, Yetenekleri ve 6G’yi Hayata Geçirecek Teknolojiler” adlı üçüncü 6G raporunu yayınladı. Rapor, Vivo uzmanlarının 6G ağına ve 2030 yılı ve sonrasında insanların hayatlarını şekillendireceğine inandıkları teknolojilere dair inceleme ve değerlendirmelerini içeriyor. Vivo’nun raporunda; 6G’nin süper iletişim, bilgi ve birleşik bilgi işlem hizmetleri sunarak birbirine bağlı ve yakınsak bir fiziksel ve dijital dünya için bir temel teşkil edeceği öngörülüyor. Analize göre 6G teknolojisi iletişim, hesaplama ve algılamayı tek bir sistemde birleştirecek. Entegre bir 6G ağı yalnızca insanları insanlara bağlamakla kalmayacak, aynı zamanda insanları makinelere ve makineleri makinelere bağlayarak yepyeni bir dijital dünya yaratmaya yardımcı olacak. Böylece 2030 yılına kadar yüz milyarlarca cihazın birbirine bağlanması bekleniyor.’’

Bu açıklamaların yanında farklı noktalara da değinmek isteyen şirket, yeni yapmak istedikleri vizyondan da bahsetti. Özellikle yayınlanan raporda gereksinim ve zorluklar için çalışmaların olduğu konuşuldu. Bu konuşmanın yanında ek olarak ise, ‘’6G iş modellerinin ve sürücülerinin, uygulama senaryolarının, sistem mimarisinin ve teknolojilerinin derinlemesine analizi ile bu teknolojinin geleceğinin şekillendirilmesine aktif katkı sunuyor. 6G hakkındaki bu üçüncü raporu, Vivo’nun 2020 yılında önümüzdeki on yıl için birçok potansiyel 6G dijital senaryosuna ilişkin içgörüler sunmak üzere yayınladığı “Dijital Yaşam 2030+” ve şirketin 6G vizyonunu özetleyen “6G Vizyonu, Gereksinimleri ve Zorlukları” adlı iki çalışmanın devamı niteliğini taşıyor.“ sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu