Haberler

Meta, DoorDash ile Birlikte Ortaklığa Gidiyor!

Popüler sosyal medya şirketi Meta, beklenmeyen bir anlaşmaya gidiyor. Şirket, DoorDash ile birlikte Facebook Marketplace üzerinden ortaklık kurdu.

Facebook, yakın zamanda kullanım sunduğu Marketplace özelliği ile birlikte kullanıcılarının ikinci el ürünlerini dilediği gibi satmasına imkân kılmıştı. Seçenek o günden bu yana aktif şekilde kullanılınca DoorDash ile birlikte bir anlaşmaya gidilerek yemek siparişleri verilmesi de istendi. Ortaklık şimdiden bütün kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı…

DoorDash kullanım olarak kullanıcılara yemek ve teslimat açısından kolaylıklar sağlayan bir uygulamadır. Uygulama içerisinden çevrim içi kuryelerle bağlantı kurabilir ve istediğiniz teslimatı getirmeleri için kendileriyle anlaşabilirsiniz. Uygulamanın aktif kullanılmasının yanı sıra daha farklı platformların içerisinde yer alması son zamanlarda oldukça dile getiriliyordu. Bu hamle için yeni yapılan anlaşma Facebook Marketplace tarafından gelerek harekete geçirilmesi oldukça hızlı oldu!

Maksimum 24 Km Uzaklığa Kadar Sipariş Verilebilecek!

Facebook ve DoorDash anlaşması yakın zaman içerisinde uygulamaya getirilecek. Belirtilen kaynaklara göre kullanıcıların sipariş verebilmesi için kuryelerin maksimum 24 kilometre uzağa kadar gidebilmesi ve yalnızca arabanın bagajına kadar sığan siparişler alınabilecek. Teslimat süresi kısmında ise belirtilen vakit müşteriler tarafından düzenlenerek en fazla 48 saate izin verileceği söyleniyor.

Getirilecek hizmet öncelikle Beta kullanıcılarına sunulacak ve devamında bütün üyelere açılacağı duyuruldu. Özellikle ABD tarafında yapılacak Beta testleri, bu hafta itibariyle başlayacağı söylendi. Testlerde yapılacak uygulamalarda olumlu ilerlemeler kaydedilirse bütün ülkelere kullanım direkt olarak açılacak.

DoorDash’in bu anlaşma ile birlikte kendisini farklı pazarlara da açarak hızlı bir şekilde gelirlerini yükselteceği düşünülüyor. İlk aşaması doğrulanan anlaşma, DoorDash CEO’sunun Meta yönetim kuruluna katılmasından sonra gündeme geldi. Sürpriz olmayan bu ortaklık yakın zamanda İnstagram ve farklı platformlara da gelebilir. 

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu