Haberler

Li-Fi Teknoloji Pazarında 2025 Yılına Kadar Büyük Yükseliş Bekleniyor

Öncelikle Li-Fi (Light – Fidelity) Teknolojisi Nedir?

Li-Fi teknolojisi Wi-Fi gibi kablosuz iletişim sağlar. Fakat bunu radyo frekansları ile değil, görünür ışık dalgaları veya kızılötesi ve ultraviyole spektrumunu kullanarak yapar.

Li-Fi Teknolojisinin Ayrıntıları

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte evlerde ki akıllı cihazların sayısı bir hayli artmakta,  belki 10 sene sonra evimizde ki bütün elektronik cihazlar internet’e bağlı olarak çalışacak. Bu da ortamda çok fazla frekans kirliliğine neden olacak. Li-Fi ile güvenli ve sağlıklı bir kablosuz iletişim bizleri bekliyor.

Wi-Fi sinyallerini kesen duvarlar ve her türlü nesneler bu teknolojide daha etkin bir hal alacaktır. Yani bir başka Li-Fi ağına bağlanmak oldukça güç, bu sayede kullanıcılara ekstra güvenlik seçenekleri de sağlanmış olacaktır. Fakat bağlantı kurabilmek için led lambanın doğrudan kaynağı görmesi gerekiyor. Görünür ışık ile iletişim sağlayan Li-Fi ,Wi-Fi  teknolojisinden yaklaşık 100 kat daha hızlı veri aktarımı sağlanabileceği laboratuvar ortamında yapılan testler ile gösterilmiştir.

Çift yönlü, yüksek hızlı olan bu teknoloji optik kablosuz haberleşmenin bir alt kümesidir. İleride Wi-Fi’nin yerini alacak gibi dursa da, yetkililer Li-Fi‘yi bir tamamlayıcı olarak görüyorlar.

Marke Study Report Raporu;

‘Li-Fi Teknoloji Pazarı’ hakkında Marke Study Report tarafından bir rapor yayımlanmıştır. Rapor bu teknolojinin pazar büyüklüğü, kar tahmini, ve coğrafi spektrumu hakkında en son istatistikleri ve gerçekleri sunmaktadır.

Pazar Bölümleme

Li-Fi Teknoloji Pazarı Türe ve Uygulamaya göre 2’ye ayrılmıştır. 2015-2025 dönemi için, segmentler arasındaki büyüme, hacim ve değer açısından yapılan analizler nitelikli uygun pazarları hedefleyerek işinizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Türüne Göre;

Ledler,Mikrodenetleyiciler,Fotodedektörler

Uygulamaya Göre;

Endüstriyel,Ticari,Konut,Diğer

Bölgeler ve Ülkeler Seviye Analizi:

Kuzey Amerika (ABD, Kanada ve Meksika)

Avrupa (Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya ve İtalya)

Asya-Pasifik (Çin, Japonya, Kore, Hindistan, Güneydoğu Asya ve Avustralya)
Güney Amerika (Brezilya, Arjantin, Kolombiya)

Orta Doğu ve Afrika (Suudi Arabistan ,BAE, Mısır, Nijerya ve Güney Afrika)

Li-Fi Teknolojisinin Şemsiyesi Altında Olan Firmalar:

PureLife,Apple,Acuity,Brands,Signify,Samsung,OLEDCOMM,Panasonic
Firefly LiFi,Qualcomm

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.