Haberler

Kulaklık ve İşitme Cihazı Bir Arada: Sennheiser All-Day Clear Serisi Tanıtıldı

Ünlü kulaklık markası Sennheiser, hem işitme cihazı hem de kulaklık olarak işlev gören yeni cihazları tanıttı. FDA onayı alan All-Day Clear ve All-Day Clear Slim olarak piyasaya sürülmesi beklenen modeller, ses teknolojisine yön veriyor.

Sennheiser All-Day Clear

Birçok özellik barındıracak olan All-Day modelleri son derece uygun fiyattan piyasaya sürülecek. İki kulak için tasarlanan modeller hem işitme cihazı hem de kulak içi kulaklık olarak kullanılabilecek. Normalde tek bir kulak için 1.000 dolar üstü fiyat istenen işitme cihazlarına göre bu modeller çok daha avantajlı.

Sennheiser’ın kulaklık / işitme cihazı All-Day Clear, 16 saatlik pil ömrü vaadediyor

Sennheiser, bir yandan kulaklık bir yandan işitme cihazı olan yeni ürünlerini lansmanda tanıttı. All-Day Clear serisi hem akustik hem de konuşma geliştirme teknolojilerini bir arada sunacak. Modeller bir şarj kutusu ile beraber geliyor ve her bir cihaz tek şarjla 16 saate dek çalışabiliyor. Şarj kutusu dolum sağladığı için kulaklıkları kolayca şarj etmek de mümkün oluyor. Markanın işitme kategorisinden sorumlu direktörü Clara Beck “All-Day Clear, ABD’li tüketicilerin, yaşamlarını anında optimize edecek teknolojiler aradıkları bir dönemde geliyor.” ifadelerine yer verdi.

Cihazların diğer bir özelliği de yüksek ses kalitesi. Akıllı sahne algılama teknolojisi, çevre seslerini maksimum kaliteli düzeye getirir. Özellikle insan seslerini ve konuşmalarını optimize edebilen bu teknoloji konforlu bir dinleme deneyimi geliştirir. Hatta Sennheiser’ın sunduğu mobil aplikasyonu kullanarak da ses düzeylerini kendi sesinizi baz alarak kişiselleştirebiliyorsunuz. Üstelik tüm bu süreç, birkaç dakika zaman ayırmanızı gerektirecek kadar basit.

İki cihazında Temmuz ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Fiyat konusundaki tahminler ise All-Day Clear modelinin 1.400 dolardan alıcı bulacağı yönünde. Cihazın diğer versiyonu All-Day Clear Slim’in ise 1.500 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Satış sırasında, uzman yardımı için In-Clinic Care Package isimli bir paket de sunulacak. Normalde bu kulaklıkları kullanmak için bir odyoloji doktoruna görünmek şart değil. Ancak özel bir klinik destek için satışla birlikte sunulan paketten de yararlanabiliyorsunuz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu