Haberler

Güneş Enerjisiyle Çalışan Kulaklık Adidas RPT-02 Sol Tanıtıldı

Adidas, bataryasını güneş enerjisiyle dolduran ve 80 saate kadar pil ömrü sunan yeni kulaklığı Adidas RPT-02 Sol’u tanıttı. Avrupa pazarında ön satışa çıkan kulaklık büyük ilgi gördü.

Adidas RPT-02 Sol
Adidas RPT-02 Sol

Ağustos ayı kulaklık piyasası için hareketli geçiyor. Geçtiğimiz hafta Xiaomi Buds 4 Pro modelini, Samsung Buds2 Pro modelini, Sennheiser Momentum 4 modelini ve Urbanista da Phoenix modelini tanıttı. Yeni ve etkileyici bir kulaklık da spor ekipmanları üreticisi Adidas’tan geldi. Şirket, bugün Adidas RPT-02 Sol model kablosuz kulaküstü kulaklığını tanıttı. Aynı zamanda Avrupa pazarında ön siparişe de açılan ürün, kullanıcılardan yoğun ilgi gördü. Adidas, kulaklığın üretiminde güneş enerjisi üzerinde projeler geliştiren İsveçli Exeger şirketi ile ortaklaşa çalıştı.

60 Saat Pil Ömrü Sunan Sennheiser Momentum 4 Tanıtıldı

Adidas RPT-02 Sol özellikleri

Adidas, kendi kendini şarj etme teknolojisine sahip yeni RPT-02 SOL kulak üstü kulaklığını tanıttı. Kulaklıklar, kafa bandına yerleştirilmiş bir Exeger Powerfoyle güneş panelinden akıllıca yararlanıyor. Bu teknoloji kulaklığın bataryasının güneşte ve yapay ışıkta dolmasına imkan sağlıyor.

Adidas RPT-02 Sol kulak üstü kulaklık

80 saate varan kullanım süresi sunan kulaklıkta olağanüstü durumlar için bir de Type-C şarj girişi bulunuyor. 20 Hz ila 20 kHz frekans aralığında çalışan kulak üstü model, aygıtlara Bluetooth teknolojisi ile bağlanıyor. Bluetooth 5.2 sürümünü destekleyen ürün ile 10 metre mesafe aralığında kullanılabiliyor. Gürültü engelleme özelliğini de bünyesinde barındıran Adidas RPT-02 Sol IPX4 sertifikası ile suya karşı koruma sağlıyor. Üründe öne çıkan bir diğer detay ise geri dönüştürülmüş plastik ve polyester kullanılarak üretiliyor olması.

Şu an için yalnızca Avrupa pazarında ön siparişe sunulan ürünün mağaza satışının Eylül ayı itibari ile gerçekleşmesi bekleniyor.  Adidas RPT-02 Sol fiyatı ise ön satışta 229 dolardan satılıyor.

Kaynak: Techradar

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu