Haberler

Koç Grubu Uzaktan Çalışmayı Sevdi, Sürekli Hale Geliyor

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, iç yayını olan Bizden Haberler dergisi Aralık 2020 sayısında gerçekleştirdikleri üst düzey yönetici toplantısında uzaktan çalışma seçeneğinin artık kalıcı hale geleceğini söyledi. Dünya devleri Microsoft, Twitter, Facebook, Google, PSA Group pandemi sebebiyle uzaktan çalışma ortamına geçmiş ve geçen bu süreçte pandemi sonrası da uzaktan çalışmaya devam edeceklerini paylaşmıştı. Ülkemizin önde gelen markalarına sahip olan Koç Grubu, bu ölçekte Türkiye’de ilk olup öncülük etmiş olacak.

Koç grubu uzaktan çalışmayı kalıcı hale getiriyor.
Koç Grubu Ceo’su Levent Çakıroğlu

Pandeminin iş hayatında bizlere kazandırdığı uzaktan çalışma modeli artık kalıcı hale geliyor diyebiliriz. Dijital dünyanın sağladığı kolaylıklar ile güvenli bağlantı olanakları, hızlı ve net görüntü imkanı ile yapılan toplantılar, görüşmeler yada eğitimler için uzaktan ofis modeli gelecekte karşımıza bir seçenek olarak çıkabilir.

Pandemi öncesi uzaktan çalışma modeli daha önce denenmemiş olması akıllarda soru işaretleri bıraksa da Koç’tan sorumlu Çakıroğlu “Değişmekten korkmuyoruz; kendimize güveniyoruz!” sözleriyle iddialı olduklarını vurguluyor. Çakıroğlu, “Bu dönemde elde edilen tecrübelerimiz ışığında, geleceğin esnek çalışma modellerine yönelik çalışmalarımızı olgunlaştırarak devreye alıyoruz. Uzaktan çalışma modeli 35 bin ofis
çalışanı
arkadaşımız için kalıcı bir uygulama haline geliyor. Uzaktan/esnek çalışma, çalışanların yolda geçen zamanlarını ortadan kaldırıyor. Ofis alanı, personel servisi kapasitesi gibi ihtiyaçlar azalıyor. Hem çalışan tatminini hem de verimliliği artıracak büyük bir potansiyel var” dedi.

SON HABERLER

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.