Haberler

Apple Watch Series 7 Kan Şekeri Ölçüm Özelliği İle Geliyor

Apple Watch modelleri akıllı donanım özellikleri ile kullanıcıları tarafından oldukça beğeniliyor. Sağlık izleme özellikleri ile bilinen akıllı saatler birçok alanda kullanılabiliyor. Daha önce üzerinde bulunan sensörlerin kullanıcıların kalbindeki ritimsel değişkenlikleri hesaplayarak uyarı vermesi ile kullanıcısının hayatını kurtarmıştı. Apple imzalı akıllı saatler bu kez yeni bir özellik ile gelecek.

Apple Watch Series 7 Kan Şekeri Ölçüm Özelliği İle Geliyor
Apple Watch Series 7 Kan Şekeri Ölçüm Özelliği İle Geliyor

ET News tarafından yayınlanan habere göre Watch Series 7 modelinde kan şekeri ölçüm fonksiyonu bulunacak. Fakat ilgili patent alınmadan önce güvenilirlik ve istikrar sağlanması gerektiğinin altı çiziliyor.

Sağlık izleme özellikleri arasında nabız ölçme ve stres ölçümünün yanına eklenecek kan şekeri ölçümü diyabet hastaları için önemli rol oynayabilir. Amerikan Diyabet Derneği, Amerikalıların %10’undan fazlasının diyabet hastası olduğunu ve 26 milyondan fazlasının teşhis edilmediğini tahmin ediyor. Bu bağlamda Apple Watch‘a bir kan şekeri sensörü eklemek resmi test, teşhis ve tedaviyi yönlendirmede çok değerli bir rol oynayabilir.

Optik bir sensör kullanarak kan alınmadan kandaki glikoz seviyesini tespit eden sensör, diyabet hastalığı şüphesi bulunan insanlar için de oldukça yararlı olabilir. Giyilebilir teknolojinin gittikçe yaygınlaşması ve ilerlemesi ile bu ürünlerin sağlık uygulamalarına olan katkısı da artıyor.

Kaynak: 9to5Mac

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.