Anasayfa » Karşınızda Commando VM

Makaleyi Paylaş

Haberler

Karşınızda Commando VM

Commando VM

FireEye güvenlik firması tarafından 28 Mart 2019′ da kullanıma sunulan Commando VM yazılımı, penetrasyon testi yapanlar için geliştirilmiş bir ürün. Penetrasyon testlerini yapanlar aktif olarak Kali Linux kullanırlar ve kullanılan linux yapısı debiandır. Bilişim güvenliği ile uğraşanlar hep linux altyapısı kullanan örnek kali, parrot, tails gibi sürümleri bilirler. Alternatif oluşturmak ve zemin yapı olarak Windows kullanmak isteyenler için çıkarılmış bir sürümdür.

FireEye firması daha önceki ürünlerinde olduğu Commando VM ürününüde Windows üzerinde gelen sanal makine yapısı (hyper-v) üzerinde kullanmanızı tavsiye ediyor.

Commando VM üzerinde bilinen 140 Adet Penetrasyon test aracı mevcut, bunlarda başlıca olanları şu şekilde;

Nmap
Wireshark
Covenant
Python
Go
Remote Server Administration Tools
Sysinternals
Mimikatz
Burp-Suite
x64dbg
Hashcat


Download için Github üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca detaylı yükleme ve çalıştırma bilgilerine bu adresten ulaşabilirsiniz.

Kurulum sonrası çalışan ekran bilgileri için bir kaç adet resim paylaşmak istedim. Windows üzerinden bilişim güvenliği, penetrasyon testleri yapmak isteyen kişiler için güzel bir seçenek gibi görünüyor. Hepimize hayırlı olsun.

Commando VM Resim 1
Commando VM Resim 2
Commando VM Resim 3

Makaleyi Paylaş

Gezer imkan oldukca. Biraz bilgisayar bagimlisi :)

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>