Anasayfa » Jack Dorsey, Yaşadığı Saldırı Sonrası Twitter İçin Korkunç Hissetiklerini Söyledi

Makaleyi Paylaş

Haberler

Jack Dorsey, Yaşadığı Saldırı Sonrası Twitter İçin Korkunç Hissetiklerini Söyledi

Twitter Ceo’su Jack Dorsey, Twitter için düşünceli.

Jack Dorsey, bu aralar yoğun mesai harcadığı kesin. Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz Twitter, sosyal mühendislik ve güvenlik zaafiyetini kullanarak büyük bir saldırıya maruz kaldı. İçlerinde çok yüksek takipçili 130 hesaba saldırı yapılmış ve bitcoin toplama amaçlı dolandırıcılık tweeti atılmıştı.

Yapılan saldırı büyük bir ses getirse de toplanan paranın bu kadar büyük bir hamle için çok değersiz olduğu, buna karşılık gelen durum hakkında uzmanlar ise bilinçli bir sosyal mühendislik yada gerçek bir acemi tarafından yapıldığı yorumlandı.

Jack Dorsey yaşananlardan dolayı özür diledi

Whasginton Post’ta yayınlanan habere göre Dorsey; “Geçen hafta Twitter için gerçekten zor bir haftaydı ve hizmet ettiğimiz insanları ve bize olan güvenlerini olumsuz etkileyen güvenlik olayı hakkında korkunç hissediyoruz,” dedi ve maruz kalınan durumdan ötürü özür diledi ve şöyle devam etti; “Saldırıyı erken teşhis edip hızlı bir şekilde hareket ettik, hedeflenen sosyal mühendislik girişimlerine karşı dayanıklılığı artırmak için yeni katmanlar ekledik, iç sistem güvenliğini artırmak için çok sayıda yeni kurallar uyguladık. Sorumluluklarımızı anlıyor ve tüm paydaşlarımızın güvenini tekrar kazanmaya kararlıyız. ” dedi.

Olayın soruşturması derinleşiyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklamada; güvenlik konusunda hem çalışanlarımız hemde sistem olarak zaafiyet gösterdiklerini kabul etti. Dorsey, şirket çalışanlarının manipülasyona maruz kalarak saldırı gerçekleştirdiklerini, kolluk kuvvetleri ve FBI ile daha sıkı çalışma yaparak saldırıyı derinlemesine incelediklerini aktardı.


Makaleyi Paylaş

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

4 Yorum

 1. Bakalım kim yaptı bulabilecekler mi?

  Cevapla
 2. Twitter en azından Facebook gibi senatör karşısına çıkmıyor. Adam kalkmış imajını koruyor, bravo.

  Cevapla
 3. Mining ile değil de sistemden iz sürerek bence bulabilirler. İşin içine FBI da dahil olunca olayın rengi değişir 🙂

  Cevapla
 4. kimin yaptığını bulabileceklerini sanmıyorum. adamlar koca twitterı hacklemiş kendilerini de gizlemeyi akıl etmişlerdir.

  Cevapla

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>