Haberler

Jack Dorsey, Yaşadığı Saldırı Sonrası Twitter İçin Korkunç Hissetiklerini Söyledi

Twitter Ceo’su Jack Dorsey, Twitter için düşünceli.

Jack Dorsey, bu aralar yoğun mesai harcadığı kesin. Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz Twitter, sosyal mühendislik ve güvenlik zaafiyetini kullanarak büyük bir saldırıya maruz kaldı. İçlerinde çok yüksek takipçili 130 hesaba saldırı yapılmış ve bitcoin toplama amaçlı dolandırıcılık tweeti atılmıştı.

Yapılan saldırı büyük bir ses getirse de toplanan paranın bu kadar büyük bir hamle için çok değersiz olduğu, buna karşılık gelen durum hakkında uzmanlar ise bilinçli bir sosyal mühendislik yada gerçek bir acemi tarafından yapıldığı yorumlandı.

Jack Dorsey yaşananlardan dolayı özür diledi

Whasginton Post’ta yayınlanan habere göre Dorsey; “Geçen hafta Twitter için gerçekten zor bir haftaydı ve hizmet ettiğimiz insanları ve bize olan güvenlerini olumsuz etkileyen güvenlik olayı hakkında korkunç hissediyoruz,” dedi ve maruz kalınan durumdan ötürü özür diledi ve şöyle devam etti; “Saldırıyı erken teşhis edip hızlı bir şekilde hareket ettik, hedeflenen sosyal mühendislik girişimlerine karşı dayanıklılığı artırmak için yeni katmanlar ekledik, iç sistem güvenliğini artırmak için çok sayıda yeni kurallar uyguladık. Sorumluluklarımızı anlıyor ve tüm paydaşlarımızın güvenini tekrar kazanmaya kararlıyız. ” dedi.

Olayın soruşturması derinleşiyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklamada; güvenlik konusunda hem çalışanlarımız hemde sistem olarak zaafiyet gösterdiklerini kabul etti. Dorsey, şirket çalışanlarının manipülasyona maruz kalarak saldırı gerçekleştirdiklerini, kolluk kuvvetleri ve FBI ile daha sıkı çalışma yaparak saldırıyı derinlemesine incelediklerini aktardı.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Twitter en azından Facebook gibi senatör karşısına çıkmıyor. Adam kalkmış imajını koruyor, bravo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.