Haberler

iPhone 12 Mini, MagSafe ile Diğer iPhone 12 Modellerine Göre Daha Yavaş Şarj Olacak

Yeni iPhone modelleri ile ortaya çıkan son bilgiler, yeni Mini’nin şarj yeteneklerini ortaya çıkardı

iPhone 12 Mini, 13 Kasım’a kadar resmi olarak satışa sunulmayacak, ancak Apple’ın MagSafe hakkında yayınlamış olduğu son belge sayesinde MagSafe’in şarj yetenekleriyle ilgili bazı ek ayrıntılara sahibiz. Belgeye göre, en küçük iPhone 12, MagSafe ile daha büyük iPhone 12’lere sunulan 15W yerine 12 watt güç dağıtımı ile sınırlı olacak.

İlk olarak MacRumors tarafından tespit edilen destek sayfasında, “iPhone 12’ye verilecek olan gücün, sıcaklık ve sistem etkinliği dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak değişeceği” belirtiliyor. Apple bu belgede ayrıca, iPhone’unuzu takmadan önce MagSafe şarj cihazının uyumlu bir adaptöre ve duvara takılmasını da öneriyor.

Daha büyük iPhone modellerine sunulan 15W’ın yanında 12W önemli bir fark gibi görünse de, Apple’ın 3. parti Qi tabanlı kablosuz şarj cihazları ile iPhone’ları şarj etmek istediğinizde koymuş olduğu 7,5W sınırının yanında kayda değer bir avantajı var. Telefonun en hızlı şekilde şarj etmek isteyenler için ise yine en iyi yöntem USB-C-Lightning kablosu ile 20W ve üzeri güce sahip adaptörleri kullanmak olacak.

Geçen ay dört yeni iPhone 12 ile birlikte tanıtılan MagSafe, Apple’ın, iPhone’a geçmeli cüzdanlar ve daha hızlı kablosuz şarj gibi aksesuarlara kolay bağlantı sağlamak için mıknatıslardan yararlanan yeni kablosuz aksesuar sistemi olarak kullanıcılara sunulmuştu. MagSafe yeni bir iPhone aldığınız da tabiki de kutudan çıkmıyor, ürüne sahip olmak isteyenler için ise 39$’lık bir fiyat belirlenmiş durumda. Bununla birlikte eğer MagSafe ile hızlı kablosuz şarj özelliğini kullanmak istiyorsanız, ayrıca uyumlu bir adaptöre de ihtiyacınız olacak.

iPhone 12 Mini ve büyük kardeşi iPhone 12 Pro Max, 6 Kasım Cuma günü ön siparişe açılacak. Her iki cihaz da 13 Kasım’da satışa sunulacak.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.