Haberler

IOS 13 Lock Screen Bypass Sorunu

Apple şirketi 19 Eylül’de mobil işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 13′ ü piyasaya sürecek. Ancak henüz iOS 13 yayınlamadan bir sorun ile karşı karşıyayız. Kilit Ekranı atlatma hatası nedeni ile kişisel verilerimiz tehlike altında.

İspanyol bir güvenlik araştırmacısı olan Jose Rodriguez, Hacker haberleriyle (https://thehackernews.com) iletişime geçti ve iOS 13’te iphone’undaki kişilerin tam listesine ve onlara kaydedilen her bilgi parçasına erişmesine izin veren bir lockscreen bypass hatası keşfettiğini açıkladı.

Rodriguez, Hacker News’e IOS 13 beta sürümünü çalıştıran iphone’unda yeni lockscreen bypass hatasını keşfettiğini ve 17 Temmuz’da Apple’a bildirdiğini söyledi.

Sorunu Apple firmasının 30 Eylül 2019 tarihinde çıkaracağı 13.1 sürümü ile düzeltmesi bekleniyor.

Kaynak

https://thehackernews.com/2019/09/ios-13-lockscreen-bypass.html

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu