Haberler

Intel CEO’su Bob Swan Şirketten Ayrılıyor

Intel CEO’su Bob Swan 15 Şubat’tan itibaren CEO pozisyonundan ayrılacağını duyurdu. Mavi ekibin yeni teknolojilerini duyurduğu günümüzde şirketin yönetim ekibinde yapılacak değişimin de büyük işlere yön vermesi bekleniyor.

Intel CEO'luğu Görevini Devralacak VMWare CEO'su Pat Gelsinger
Intel CEO’luğu Görevini Devralacak VMWare CEO’su Pat Gelsinger

Intel’in CEO’su olarak iki yıllık bir görev süresinin ardından CEO pozisyonundan ayrılacağını duyurdu. 2018 yılından beri bu görevi devam ettiren Bob Swan, görevini hali hazırda VMWare‘de CEO olarak yürüten Pat Gelsinger‘e devredecek.

Pat Gelsinger daha önce Intel’e bağlı görevinde CTO pozisyonuna ulaşana kadar rütbeleri tırmanmıştı. Ayrıca USB ve Wi-Fi gibi standartların oluşturulmasında oldukça önemli rol oynadı. Ayrıca Gelsinger, 14 nesil Intel Core ve Xeon işlemcilerin geliştirilmesinde de oldukça önemli rol oynadı.

Yatırımcılar Gelsinger’ın teknik geçmişinin Intel’de strateji ve uygulama söz konusu olduğundan şirkete yön vermesi bekleniyor. Ayrıca bu değişikliğin nedeninin mali performans olmadığı biliniyor. Firmanın performans verileri önümüzdeki dönemlerde yayınlanacak.

Intel tarafından yapılan değişiklik duyurusunun ardından Intel‘in hisseleri %10‘un üzerinde bir oranla artış gösterirken, VMWare hisseleri CEO’sunu kaybetme olasılığı nedeniyle %5 oranında düştü.

Kaynak: techpowerup.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu