Anasayfa » Telegram WhatsApp Etkisiyle Kullanıcı Sayısında Rekor Kırdı

Share This Post

Haberler

Telegram WhatsApp Etkisiyle Kullanıcı Sayısında Rekor Kırdı

Telegram ve benzeri iletişim uygulamaları son günlerde popülerliğini oldukça arttırdı. Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanan WhatsApp‘ın değişen veri politikası kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmadı. Kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak geleceği konuşulurken, kullanıcılar alternatif mesajlaşma uygulamalarına yöneliyor. Son günlerde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Telegram kullanıcı sayısını ve bunun uygulama için bir rekor olduğunu açıkladı.

Telegram Kullanıcı Sayısındaki Rekor Artışı Açıkladı
Telegram Kullanıcı Sayısındaki Rekor Artışı Açıkladı

WhatsApp kullanıcılarının hoşuna gitmeyen veri paylaşım kararı kullanıcıları alternatif uygulamalara yöneltti. Kısa sürede birçok kesimden tepki çeken karar sonrası alternatif uygulamaların kullanıcı sayısında büyük artış görüldü. Bu uygulamalardan biri olan Telegram son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcıya ulaştı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan şirket kurucusu Pavel Durov, “Son 72 saatte 25 milyon  yeni kullanıcıya eriştik. Yarım milyar aktif kullanıcı ile Telegram, mahremiyet ve güvenliğe adanmış bir iletişim platformu arayanlar için en büyük sığınak haline geldi.” dedi.

Ayrıca Durov açıklamasında “25 milyon kullanıcının yüzde 38’i Asya’dan, yüzde 27’si Avrupa’dan, yüzde 21’i Latin Amerika’dan ve yüzde 8’i Orta Doğu ve Afrika bölgesinden geldi. Bu, her gün 1,5 milyon yeni kullanıcının kaydolduğu geçen yıla kıyasla önemli bir artış.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: ntv.com


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>