Haberler

Instagram’da Yeni Özellik

Tüm dünyada en popüler sosyal medya platformları arasında üst sıralarda yer alan Instagram, yaptığı güncelleme çalışmalarıyla kullanıcı deneyimini iyileştirmek istiyor. Yapılan çalışmalar, kullanıcılara sunulmadan önce sızdırılabiliyor. Son olarak, ortaya çıkan bir sızıntıya göre Instagram yeni özelliği ile kullanıcıların hiçbir şeyi kaçırmamasına yardımcı olacak. En Son Gönderiler pop-up olarak açılacak.

2016 yılının ortalarında, Instagram takip ettiğiniz insanların gönderilerini, sırayla gösteren ters kronolojik akıştan uzaklaştı. Bunun yerine, tüm kullanıcıları, en çok seveceğinizi düşündüğü, kimin ve en çok etkileşim kurduğunuz içeriğe göre sıralanmış bir algoritmik akışta gezinmeye zorladı.

Jane Manchun Wong, Instagram’ın kısa bir süre sonra “Son Gönderiler” ismine sahip olan yeni bir bölüme sahip olacağını duyurdu. Bu özellik, Instagram’ın ana sayfasında açılabilir bir ekran olarak karşımıza çıkacak.

Instagram’ın yeni özelliğinin nasıl kullanılabileceği ve bu özelliğin tam anlamıyla neler sunacağı şu an için bilinmiyor. Tüm bunlara rağmen Instagram ekibinin bu özellik üzerinde çalıştığı ve kullanıcıların, bir süre sonra bu özelliği kullanmaya başlayabilecekleri öngörülüyor.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu