Haberler

Instagram, İçerik Üreticiler İçin Yeni Bir Kılavuz Yayınladı

Popüler sosyal medya platformu Instagram, içerik üreticileri için yeni bir kılavuz yayınladı. Kılavuz keşfete yönelik içerik üretme üzerine önerilerden oluşuyor. Instagram gönderisinden satır başları haber içeriğimizde.

Instagram
Instagram

Sosyal medya devi Instagram’ın blog sayfasında bugün (30 Ağustos) tarihli yeni bir gönderi yayınlandı. “İçerik Oluşturucuların Instagram Önerileri Hakkında Bilmesi Gerekenler” başlıklı gönderide yayıncıların keşfette yer almak için dikkat etmesi gerekenler ve öneriler paylaşıldı. 

Instagram keşfete çıkma yöntemleri

Instagram’da keşfette yer alan popüler içerikler üretmenin yolu ilk olarak Instagram kurallarına uymaktan geçiyor. Üreteceğiniz içerikte şiddet içeren, cinsel içerik barındıran, tütün ve benzeri ürünlerin yer aldığı medyalar olmaması gerekir. Şayet Instagram sayfanızda Instagram kurallarını ihlal eden bir içerik varsa takipçi sayınızdan bağımsız şekilde keşfette yer alma ihtimaliniz bulunmuyor. Örneğin 200 bin takipçili bir hesabınızda şiddet veya cinsel içerikli bir paylaşımınız varsa herhangi bir gönderiniz keşfet sayfasında yer almaz.

Instagram, yayınladığı blog gönderisinde kurallara uygun bir şekilde nasıl popüler içerikler üretilebileceği ile ilgili de önerilerde bulunuyor. Platformdan yapılan paylaşımın amacı; hem genel olarak kuralları hatırlatmak, hem de yapılan güncellemeler sonrası değişiklikleri kullanıcılara bildirmek. Paylaşımda keşfet odaklı içerik üretmek için daha önce Instagram’a yüklenmemiş orijinal içerikler üretmek, yüksek çözünürlükte ve olabildiğince 90 saniyeye yakın reels’ler yüklemek ve içerikler için kullanıcıların ilgisini çekebilecek, konu ile bağlantılı anahtar kelime seçimi yapmak konusunda bilgilendirme yapılıyor.

Instagram, bir gönderiyi ne kadar sürede kaç kişinin beğendiği, yorum yaptığı ve kaydettiği gibi istatistikleri, etkileşim geçmişini ve hassas içerik kontrolünü sağlamak için bir dizi algoritma kullandığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu